A-TÝM NASYPAL ŠTÍRŮM JEDENÁCT BRANEK A ZŮSTÁVÁ PRVNÍ

V neděli vyrazilo naše áčko v rámci 15.kola 1.ligy na palubovku Českých Budějovic. Vzhledem k tomu, že první letošní vzájemný zápas skončil těsným výsledkem 5:3, nečekalo na kluky nic jednoduchého.

Hurricani nastoupili do utkání aktivně a za svou iniciativu byli odměněni gólem již ve třetí minutě, kdy Martin Koubek dostal spoustu času na zakončení a jeho pokus zapadl přesně k tyčce domácí branky. Poté to na palubovce vypadlo, jako by si kluci dávali soutěž, kdo zahodí víc šancí. Úspěch zaznamenal až jedenáct vteřin před koncem Michal Strachota. Kaňkou na první třetině však bylo odstoupení nejlepšího hráče Michala Klápy.

Domácí dlouho nemohli překonat opět skvělého Vášu Zavadila, povedlo se jim to až ve čtyřiadvacáté minutě. Naše borce to však nerozhodilo a brzy si vzali dvoubrankové vedení zpět, Michal Strachota našel před brankou nehlídaného Matěje Korbela a ten bez problémů zakončil. Michal Strachota byl při chuti a brzy si připsal další asistenci, když v přečíslení vybídl ke skórování Tomáše Nusharta, kterému nedělalo problém uklidit míček do odkryté klece. Budějovice sice potřebovaly na odpověď pouhých devět vteřin, poslední slovo však měli svěřenci Petra Pánka, konkrétně Kuba Pecha, který pěknou kličkou do backhendu určil po dvou třetinách stav 5:2.

Jak dobře jsme skončili, tak jsme i začali ve třetí části, po pouhých devětačtyřiceti vteřinách využil skrumáže před brankou Honza Běloch. A-tým byl při chuti a brzy přidal další branku, když Tomáš Nushart namazal Matěji Korbelovi a ten přidal svůj druhý gól v zápase. Krátce na to se k němu přidal rovněž dvougólový Kuba Pecha. Závěr zápasu se pak proměnil v exibici našeho týmu, konkrétně si svou chvilku slávy užil první útok, díky dvěma trefám Dana Nicklase a jedné Honzy Zavadila.

Dvě třetiny byl zápas s Českými Budějovicemi celkem vyrovnaný, v závěru však kluci ukázali sílu a po šesti gólech ve třetí třetině jasně ukázali, že trůn 1.ligy nehodlají opustit. Nejlepší zápas v sezóně odehráli junioři Matěj Korbel a Jirka Mutínský, oba zapsali tři body. Stejný zápis do statistik pak zaznamenali Michal Strachota a Dan Nicklas.

Nyní již naše pohledy směřují k příštímu týdnu, kdy nejprve v pátek v Míčovce přivítáme Petrovice a v neděli pak A-tým jede do Brna.

Na závěr přejeme brzké uzdravení Michalu Klápovi a doufáme, že se co nejdříve vrátí do sestavy.

Komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Dvě třetiny to byl boj o každý metr hřiště, kde jsme měli mírně navrch, zápas se nám povedlo rozhodnout výborným vstupem do třetí třetiny. Děkuji soupeři, divákům a našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit."

FBC Štíři Č. Budějovice - FB Hurrican Karlovy Vary 2:11

branky: 24. Jan Procházka, 32. Václav Hejplík - 3. Martin Koubek, 20. Michal Strachota, 26. Matěj Korbel, 32. Tomáš Nushart, 40. Jakub Pecha, 41. Jan Běloch, 47. Matěj Korbel, 50. Jakub Pecha, 55. Daniel Nicklas, 58. Jan Zavadil, 60. Daniel Nicklas; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 178; zásahy brankářů: Radek Kulhan 25 - Václav Zavadil 23; po třetinách: 0:2, 2:3, 0:6;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');