ÁČKO HURRICANU JE VE 4. KOLE POHÁRU ČP

Hurricani zvládli první soutěžní zápas v nové hale na výbornou a v poháru České pojišťovny postupují do čtvrtého kola.

V neděli 13.9. se konalo třetí kolo poháru České pojišťovny. Karlovy Vary v něm hostily rivaly z Plzně. Západočeské derby mělo navíc speciální náboj. Pro Hurricany to totiž byla soutěžní premiéra v nově postavené sportovní hale. Dříve museli na domácí zápasy dojíždět do padesát kilometrů vzdálených Františkových Lázní.


Utkání začalo v 15:00 a oba týmy do něj naskočily s velkým odhodláním. Bylo to vidět i na herním projevu, ve kterém nebyla nouze o střely. Hned od začátku byli Hurricani aktivnější, ale i soupeř o sobě dával občas nepříjemně znát. Výbornou práci odvedl domácí gólman Leitner, který se blýsknul řadou výborných zákroků.


Novou halu poctilo svou návštěvou 260 fanoušků, kteří si mohli poprvé zařvat již v desáté minutě. To když Jan Smolka vybojoval na vlastní polovině balonek a vyslal do samostatného úniku Daniela Macka, který vymíchal Ščurka. (1:0).


Hurricani se však z vedení neradovali dlouho. Soupeř dokázal po třech minutách kontrovat a na tribuně to začalo vřít. Domácí fanoušci svým fanděním hnali Hurricany dopředu a ti se jim odvděčili nádhernou akcí. Leitner po závaru před bránou vyslal dlouhým výhozem Miroslava Horkého, který ukázal obrovský přehled ve hře, využil nedůrazu plzeňského obránce a posunul lehce míček mezi Ščurkovy betony.  (2:1).


Jednobrankový náskok udrželi domácí až do 36minuty. Z nevinné přihrávky z rohu se plzeňským podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Rychlá odpověď však poslala po necelých dvou minutách Hurricany opět do vedení. (3:2).


Soupeři pomalu začaly docházet síly. I přes to se mu však podařilo ustát obě přesilovky domácích. Hurricani tlačili a po skvělém důrazu nakonec znovu pokořili branku Plzně. Za asistence Jakuba Černého vstřelil gól Petr Gasparik a poslal tak Hurricany do vedení 4:2.


Hosté neměli na výběr a tři minuty před koncem poslali gólmana pryč z branky. O minutu později vybojoval míček Štěpán Mosler a dlouhým lobem do prázdné branky zpečetil výhru domácích.


Lepší výsledek si fanoušci v nové sportovní hale snad ani nemohli přát.

 

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC Plzeň 5:2


Sestavy:
FB Hurrican Karlovy Vary: Leitner (Šuchmann, F. Černý) – Mosler, Gasparik, Soukup, Macek,
Matějka, Horký, Novák, Smolka, Oliverius, J. Černý, Svatek, Růžek, Rybka, Mazanec a Hanč.
FBC Plzeň: Ščurko – Calta, Šůs, Kůs, Rybnikár, Linc, Válka, Jurečka, Houdek, Täuber a Kleiner.

(Jakub Sýkora)

 

 

DĚKOVAČKA HURRICANŮ PO ZÁPASE

ÁČKO HURRICANU JE VE 4. KOLE POHÁRU ČP

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');