A-TÝM NASYPAL STARTU DVANÁCT GÓLŮ A ZŮSTÁVÁ NA ČELE 1.LIGY

A-tým netradičně ve čtvrtek čekal další zápas 1.ligy. Naším soupeřem byl tentokrát pražský Start, který před zápasem ztrácel na svého soupeře pouhé tři body.

Do utkání vstoupili lépe právě karlovarští hráči, když v šesté minutě slavil úspěch Michal Chudina, který se nejrychleji zorientoval ve skrumáži na brankovišti. O půl minutu později to bylo již 2:0. Nádhernou akci předvedla stejně jako v zápase s Brnem první lajna, tentokrát však nahrával Matěj Korbel a Michal Klápa bez problémů střílel do odkryté klece. Poté se sice povedlo domácím snížit, Hurricani se však nenechali rozhodit a brzy využili přesilovou hru, když vyraženou střelu Honzy Zavadila dorazil do branky Dan Nicklas. Přestřelka pokračovala i nadále, v závěru viděli diváci v hale hned tři góly. Na naší straně se trefil Míra Šnajdr a určil tak stav 4:3 po první třetině.

V posledních dvou zápasech rozhodla o našem vítězství vždy druhá třetina a bylo tomu tak i nyní. Hned po půl minutě totiž navýšil vedení nečekanou střelou z dálky Dan Kalaš. V polovině zápasu udeřili svěřenci Petra Pánka třikrát během čtyř minut. Nejprve využil Míra Šnajdr chybu v domácí rozehrávce a ranou pod břevno nedal Šimůnkovi šanci, poté zafungovala již tradiční spolupráce, Michal Strachota našel na pravém křídle Michala Klápu a ten se ze svého oblíbeného místa nemýlil. Na 8:3 pak zvýšil Matěj Korbel, který si na brankovišti nejrychleji našel odražený balón. Třetinu snů pak uzavřel opět Michal Klápa, který tak zároveň zkompletoval hattrick.

Hurricani v letošní sezóně ještě nenastříleli ani v jednom zápase deset branek, to se změnilo právě ve čtvrtečním utkání a konkrétně v šestačtyřicáté minutě, kdy Honza Zavadil tečoval střílený pokus Míry Šnajdra. Poté karlovarští hráči trochu povolili a Start dvěma trefami skóre korigoval. To jako by karlovarské hráče znovu nakoplo a Michal Strachota brzy přidal jedenáctý gól. Závěr zápasu se již spíše dohrával, oba celky se prosadily ještě jednou, na té naší to byl Honza Zavadil ,který tak určil konečný stav 12:6.

Áčko tedy vítězí i v šestém utkání této sezóny a zůstává jako jediný tým v soutěži bez ztráty bodu. Nyní čekají kluky dva domácí zápasy, ve kterých budou mít příležitost vítěznou sérii prodloužit. Příští neděli přivítají v Míčovce Rožnov pod Radhoštěm. O týden později je pak čeká šlágr proti silnému Kladnu, což bude zatím největší prověrka letošní sezóny.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "První třetinu jsme odehráli celkem slušně dopředu, ale dozadu jsme měli mezery, ty jsme ve druhé třetině odstranili a vytvořili jsme si rozhodující náskok. Ve třetí třetině jsme změnili sestavu a odehráli nahoru dolu zbytek zápasu. Děkujeme soupeři za zápas a divákům za vytvoření domácí atmosféry."

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - FB Hurrican Karlovy Vary 6:12
10. Adam Kulík, 16. Jiří Lebeda, 20. Adam Kulík, 48. Vojtěch Plaček, 52. Vojtěch Plaček, 59. Martin Fenik - 6. Michal Chudina, 7. Michal Klápa, 13. Daniel Nicklas, 17. Miroslav Šnajdr, 21. Daniel Kalaš, 29. Miroslav Šnajdr, 30. Michal Klápa, 33. Matěj Korbel, 37. Michal Klápa, 47. Jan Zavadil, 56. Michal Strachota, 59. Jan Zavadil; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:3; využití: 2:1; diváků: 80; zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 27 - Václav Zavadil 23; po třetinách: 3:4, 0:5, 3:3;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');