ZÁPAS VE ZNAMENÍ PREMIÉR A-TÝM ZVLÁDL A VEZE DALŠÍ TŘI BODY

V neděli v podvečer čekal náš A-tým první venkovní duel v sezóně 2019/2020. Naším soupeřem byl nováček 1.ligy z Jaroměře. Do utkání sice karlovarští hráči vstupovali v roli favoritů, nicméně se museli mít na pozoru, jelikož domácí celek v 1.kole jasně přehrál Start98 a měl tedy na svém kontě rovněž tři body.

První třetina se hodně podobala té z minulého týdne proti Havířovu, spousta šancí, ale žádné góly. Oba brankáři to v úvodu jak se říká zavřeli a po první dvacetiminutovce byl tedy stav vyrovnaný 0:0.

Do druhé třetiny si naši muži přenesli ještě třiačtyřicet vteřin přesilové hry a ty jim stačily k tomu, aby Michal Strachota konečně překonal gólmana Jaroměře a otevřel gólový účet zápasu. Do poloviny zápasu to bylo již 2:0, po asistenci Aloise Buriana, pro kterého to byl první bod v karlovarském dresu zaznamenal pro změnu svou první ligovou branku v této sezóně Michal Klápa. A aby těch premiér nebylo málo tak minutu před koncem zvýšil na 3:0 Dan Kalaš, pro kterého to byl první přesný zásah po příchodu do Karlových Varů. Jaroměř si ve druhé třetině vytvořila minimum šancí, které zlikvidoval bezchybný Váša Zavadil.

Ten deptal domácí střelce až do pětačtyřicáté minuty, to už však Hurricani díky, pro změnu premiérovému gólu Jakuba Pechy vedli 4:0, a tudíž je tato korekce ve skóre příliš nerozhodila. Definitivní razítko na druhé karlovarské vítězství pak dal pět minut před koncem opět Michal Klápa. Jaroměř sice ještě v závěru korigovala, byla to však už jen kosmetická úprava výsledku a po výhře 5:2 si všechny body odvážejí naši borci.

Po dvou kolech tedy máme na svém kontě plný počet šesti bodů, rozšířit účet na devět budeme chtít již příští neděli v Míčovce proti Českým Budějovicím.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Byla to velká bitva, jak psychická, tak hlavně fyzická. Na něčem, co jen vypadá, jako florbalový povrch. Jsme rádi, že jsme zde zvítězili, soupeřům se zde bude hrát těžce. Děkuji soupeři a divákům."

TJ Sokol Jaroměř - FB Hurrican Karlovy Vary 2:5
45. Tomáš Hejzlar, 59. Petr Hofman - 21. Michal Strachota, 29. Michal Klápa, 39. Daniel Kalaš, 42. Jakub Pecha, 55. Michal Klápa; rozhodčí: Michal Měsíček - Martin Trnka; vyloučení: 6:5; využití: 0:2; diváků: 218; zásahy brankářů: Šimon Špaček 48 - Václav Zavadil 15; po třetinách: 0:0, 0:3, 2:2;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');