ANI NAPOTŘETÍ TO NEVYŠLO, A-TÝM KONČÍ V SEMIFINÁLE

V sobotu se napsala další kapitola florbalu v Karlových Varech. Náš A-tým nastoupil k prvnímu semifinálovému utkání 1.ligy na domácí palubovce. Zároveň to byl zápas, kdy karlovarští hráči odvraceli konec sezóny, jelikož si z Prahy přivezli ztrátu 0:2.

Na cestě za snížením série hnala Hurricany dopředu velmi slušně zaplněná "Míčovka", která si poprvé mohl zakřičet gól, již ve třetí minutě, kdy míček do branky dotlačil Honza Zavadil. Hosté s posíleni vidinou postupu do finále dokázali srovnat až v osmnácté minutě a bohužel nezůstalo pouze u toho, ale o pouhou minutu později výsledek zápasu i překlopili na svou stranu.

Hned v úvodu prostřední periody přišla pro domácí tým další studená sprcha, když se Blackům povedlo odskočit do vedení 3:1. I karlovarští se dostali do řady nebezpečných šancí, všechny však zlikvidoval gólman hostí. A tak za neproměněné tutovky přišel trest a to když pražský celek přidal do přestávky čtvrtou branku.

Dvacet minut, tolik zbývalo svěřencům Petra Pánka, aby zápas otočili a prodloužili si tak sezónu. První krok se jim povedlo udělat v sedmačtyřicáté minutě, kdy obloučkem překonal Körbera kapitán Míra Šnajdr. V karlovarské brance držel naděje na zvrat skvělými zákroky Dan Váradi. A nakonec se on i celý tým mohl tři minuty před koncem radovat z kontaktní branky, když přesilovou hru využil Dan Nicklas. Zmrtvýchvstání pak dokonal jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou Míra Lisa, který podobným způsobem vyrovnával i v předchozích dvou semifinálových duelech.

V prodloužení byli opět šťastnější Blaci, kteří ve třetí minutě rozhodli o svém postupu do finále.

Pro náš A-tým tedy sezóna skončila, nicméně na ní určitě budeme vzpomínat v dobrém. Tři semifinálové porážky v prodloužení sice bolí, ale jinak byla sezóna povedená. V základní části jsme skončili na skvělém čtvrtém místě, ve čtvrtfinále jsme pak vyřadili jednoho z aspirantů na postup Kladno jasně 3:0. A v historicky prvním semifinále 1.ligy jsme sahali po senzaci proti jasným vítězům ligové tabulky z Black Angels. Pro nově se formující tým to tedy byla pěkná sezóna a my pevně věříme, že příští sezónu budeme ještě silnější a třeba budeme opět přepisovat dějiny florbalu v Karlových Varech.

Komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Chtěl bych moc poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na této úžasné sezóně. Jsem rád, že jsme posunuli karlovarský florbal zase o stupínek výše a Blacky řádně připravili na boj o postup do Superligy. Jsou to pro nás obrovské zkušenosti a pokusíme se je využít v příští sezóně. Jedno velké díky patří hráčům, kteří tři zápasy po sobě ukázali obrovský morál a našim fantastickým divákům za podporu. Gratuluji Blackům k postupu."

FB Hurrican Karlovy Vary - BLACK ANGELS 4:5p
3. Jan Zavadil, 48. Miroslav Šnajdr, 58. Daniel Nicklas, 60. Jaromír Lisa - 18. Jan Hněvkovský, 20. Jan Hněvkovský, 25. Filip Neklan, 32. Jakub Boček, 63. Jakub Renčín; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 288; zásahy brankářů: Daniel Váradi 28 - Daniel Körber 33; po třetinách: 1:2, 0:2, 3:0, 0:1;