CHYBĚLO ŠTĚSTÍČKO, ÁČKO PO DVOU TĚSNÝCH ZÁPASECH BEZ BODU

O víkendu to vypuklo, poprvé v historii nastoupil náš A-tým v semifinále 1.ligy. Soupeřem mu byli hráči Black Angels.

První zápas nabídl od úvodu pořádnou přestřelku, tak jak to s tímto soupeřem vždy bývá. Skóre otevřel hned z první střelou na branku Petr Stejskal. Domácí se však rychle oklepali a dvěma zásahy strhli výsledek na svou stranu. Na karlovarské straně byl při chuti Petr Stejskal, který o chvíli později opět srovnal. Do konce první třetiny padli ještě dva góly, po jedné na každé straně. Za nás na 3:3 dával Michal Chudina.

Druhá třetina se proměnila v souboj brankářů. Na karlovarské straně předváděl fantastické kousky Dan Váradi a držel naděje na první bod hodně vysoko.

Třetí třetina měla podobný průběh jako ta první, Black Angels se dostali dvakrát do vedení. To však smazali svými zásahy Michal Strachota a Petr Stejskal, který tak zkompletoval hattrick. Bohužel pražskému celku se podařilo odskočit i potřetí a dlouho to vypadalo, že to bude nakonec i vítězná trefa. Hurricani však nesložili zbraně a padesát vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení Míra Lisa.

V něm měli více štěstí domácí a po výhře 7:6 brali první bod v sérii

Komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "I přes veškerá úskalí, která nás dnes potkala, jsme ukázali, že to bude s BA dlouhá a vyrovnaná série. Dnes vyhrál šťastnější tým. Děkuji skvělým fanouškům, kteří nám opět vytvořili v této malé hale domácí prostředí."

BLACK ANGELS - FB Hurrican Karlovy Vary 7:6p
6. Jakub Hromada, 11. Jakub Hromada, 14. Jan Kopecký, 44. Jaroslav Král, 46. Jan Hněvkovský, 54. Jakub Boček, 67. Jaroslav Král - 2. Petr Stejskal, 12. Petr Stejskal, 20. Michal Chudina, 45. Petr Stejskal, 47. Michal Strachota, 60. Jaromír Lisa; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 280; zásahy brankářů: Daniel Körber 24 - Daniel Váradi 32; po třetinách: 3:3, 0:0, 3:3, 1:0;

Přesně o čtyřiadvacet hodin později nastoupilo áčko ke druhému semifinálovému utkání. Od úvodu se tentokrát hrálo opatrněji, na první gól se čekalo až do desáté minuty, kdy se dostali do vedení domácí. Svěřenci Petra Pánka dokázali vyrovnat tři minuty před koncem první třetiny zásluhou Honzy Zavadila.

Ve druhé třetině bylo jediné, co diváci viděli několik trestů. Navrch pak Dan Váradi zneškodnil hned ve druhé minutě trestné střílení.  Jediným úspěšným střelcem byl pak domácí Pícha, který stanovil po druhé části stav 2:1 pro domácí.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě se povedlo domácím odskočit již na rozdíl dvou branek. Karlovarský tým to nerozhodilo a brzy ho vrátil do hry Michal Chudina. Bohužel to netrvalo dlouho a Blaci si vzali dvoubrankové vedení zpět. Stejně jako v sobotu se závěr zápasu proměnil v pořádné drama. Nejprve slavil úspěch se svou tvrdou střelou Ondra Vavro. Infarktový závěr pak rozsekl podobně jako o den dříve Míra Lisa a podruhé poslal utkání do prodloužení.

Během desetiminutové nadstavby se tentokrát nic nestalo a tak na řadu přišli samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně se lépe vedlo domácím, kteří tak získali i druhý bod.

Komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Bohužel se budeme muset opět vrátit do této obrovské, prosvětlené a pro diváky prostorné haly. Dnes chybělo ještě méně než včera. Zranění hráči se uzdraví a můžu klukům z BA zaručit, že je čeká u nás ve Varech opravdové peklo. Díky divákům, opět jako doma."

BLACK ANGELS - FB Hurrican Karlovy Vary 5:4pn
10. Jakub Renčín, 35. Jan Pícha, 45. Jakub Hromada, 51. Jakub Renčín, N Jakub Renčín - 18. Jan Zavadil, 47. Michal Chudina, 53. Ondřej Vavro, 60. Jaromír Lisa; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:4; využití: 1:0; diváků: 185; zásahy brankářů: Daniel Körber 26 - Daniel Váradi 30; po třetinách: 1:1, 1:0, 2:3, 0:0;

O víkendu nám chybělo trochu toho potřebného štěstíčka, rozhodně jsme však byli Black Angels více než vyrovnaným soupeřem. Poděkování patří určitě fanouškům, kteří nás vyrazili do Prahy podpořit a vytvořili klukům domácí prostředí. Nyní se série přesouvá do Karlových Varů, kde budeme silnější a určitě budeme chtít sérii srovnat. K tomu budeme potřebovat opět skvělou fanouškovskou podporu. Takže si na sobotu večer nic neplánujte. Bude to veliké.