Přijďte podpořit AČKO!

neděle 18. 11. | 18:00

Z.F.K. AQM PETROVICE

DERBY JE NAŠE, PO VELKÉM BOJI VEZEME LITVÍNOVA TŘI BODY

V sobotu nabídl program 1.ligy pořádně pikantní duel, karlovarský A-tým totiž zavítal do Litvínova, kde se v podkrušnohorském derby utkal s místními bivoji.

Litvínovu se letos zatím nedaří, proti našemu týmu se však chtěl vytáhnout a do utkání vstoupil dobře, když se dostal jako první do vedení. Vyrovnání přišlo o necelou minutu poté, kdy se krásnou střelou z otočky prosadil Michal Klápa. Na další branku se čekalo dvanáct minut, kdy tvrdou střelou zvýšil na 2:1 Dan Nicklas. Už to vypadalo, že si Hurricani odnesou do šatny jednobrankové vedení, domácím však pouhých sedm vteřin před závěrečným hvizdem opět srovnali.

Ve druhé třetině pokračoval tuhý boj, dlouho se čekalo na další branku. Karlovarským se povedlo bleskově využít přesilovou hru, když si Míra Šnajdr rychle narazil míček s Matějem Prunerem a nedal brankáři domácích šanci. O dvě minuty později vedli naši hráči již 4:2, kdy bomba Míry Lisy zapadla přesně do spodních růžku litvínovské svatyně.

Nástup do třetí třetiny se svěřencům Petra Pánka vydařil, nejprve si Matěj Pruner našel odražený balónek a poté nádherně zakončil Michal Strachota, který si chytře počkal na pohyb brankáře a chytrou střelou mu nedal šanci. Pohodlné vedení 6:2 by se mohlo zdát dostačující, Litvínovu se však dokázalo dvěma zásahy snížit a zadělat na drama. Karlovarští však mají ve svém středu Michala Klápu, který předvedl famózní akci, když v oslabení přesprintoval litvínovského obránce, objel branku a jednou rukou úspěšně zakončil. Domácí sice ještě korigovali, na víc jak jeden gól se nezmohli a tak si náš A-tým po výhře 7:5 odvezl všechny body.

Nyní nás čeká o poznání složitější soupeř, v neděli přijede do Haly míčových sportů silný Florbal Havířov.

Pozápasový komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Dnes víc boj, než florbal. Mrzí mě dvě věci: nedůraz v našem brankovišti, díky kterému dal soupeř většinu branek a že jsme museli hru zvládnout na dvě lajny. Máme na čem pracovat. Děkuji soupeři a divákům."

SK BIVOJ LITVÍNOV - FB Hurrican Karlovy Vary 5:7
4. Jakub Vitvar, 20. Michal Skuhrovec, 51. Ondřej Krejčí, 55. Ondřej Krejčí, 60. Ondřej Krejčí - 5. Michal Klápa, 17. Daniel Nicklas, 34. Miroslav Šnajdr, 38. Jaromír Lisa, 43. Matěj Pruner, 50. Michal Strachota, 58. Michal Klápa; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Jiří Vybíral 27 - Daniel Váradi 27; po třetinách: 2:2, 0:2, 3:3;