Domácí výhru proti Ostravě hodnotí Michal Klápa

Ve svém sobotním programu měli domácí hráči souboj s 1. MVIL Ostrava WOOW. Tento soupeř po šesti odehraných utkání neuhrál ani bod. V divokém střetu těchto dvou celků z druhých konců republiky padlo celkově sedmnáct branek, v němž domácí zvítězili poměrem 11:6. Rozhodla především první třetina, ve které měli důležité role Michal Klápa a Michal Strachota. Jak první jmenovaný zápas hodnotil se dočtete v rozhovoru níže.

Michale, jaký je pocit získat poprvé v sezoně doma tři body?

Pocit je to dobrý, popravdě to ale byla i trochu povinnost, teď jsme hráli s posledním týmem ligy. Měli jsme ale určitě zabodovat už dříve. Dnes jsme to k tomu dotáhnout museli, bylo to těžké. Samozřejmě máme velkou radost. Ten zápas byl prakticky hotový už v první třetině, pak se to jen dohrávalo.

Na hrací plochu jste naskočili proti trápící se Ostravě, mysleli jste na to před zápasem, jelikož by to také mohlo velmi zapracovat na psychice?

O jejich trápení se, a i o tom, že vlastně jeli přes celou republiku až sem, jsme věděli. Tušili jsme v jakém přijedou v psychickém rozpoložení, tudíž jsme začali na dvě lajny, abychom dali rychlé góly a to si myslím rozhodlo.

Čtyřikrát jste se zapsal na listinu střelců a byl jste vyhlášen hráčem utkání...

Já mám v týmu roli, abych dával góly. Dát čtyři góly, když se jich vstřelí jedenáct bych měl dát (úsměv).

Byli jste dnes na hřišti aktivnějším celkem, myslíte, že hlavně to rozhodlo?

Určitě ano. My bychom chtěli hrát hlavně hodně aktivně, což by měl být dobrý recept i na ostatní soupeře v lize. Jakmile si hned začneme vytvářet nějaký ten tlak, tak soupeř začne chybovat a z toho bychom chtěli těžit nejvíce.

Ve svém příštím utkání nastoupíte proti Kanonýrům Kladna. Myslíte, že byste jim mohli oplatit pohárovou porážku?

Zápas s Kladnem bude určitě hodně peprný. Někteří naši hráči tam odešli, já jsem z Kladna minulý rok přišel, takže by tam mohly být nějaké vazby. Vyhrocené to je prakticky už teď a to jsme se ještě spolu ani neviděli.

S Michalem Strachotou jste řídili vývoj zápasu, rozumíte si spolu i v soukromém životě?

My dva jsme spolu nejlepší kamarádi, v minulosti jsme spolu hráli v Chodově. Co se týče bodování, tak jde vidět, že si velmi dobře rozumíme i na hřišti.

 

Autor: Vlasta Mourek

Domácí výhru proti Ostravě hodnotí Michal Klápa

Partneři