DOMINANCE ELÉVŮ, DOROST ZA TŘI BODY, HRÁLI I JUNIOŘI

Dorost vyválčil v Praze tři body

Dorost v sobotu vyrazil do Prahy, kde ho čekaly další dvě utkání v rámci 1.ligy. Naším prvním soupeřem byl v podkrušnohorském derby Litvínov.

Úvod první třetiny byl ze strany našeho týmu katastrofální, kluci se sice díky brance Dana Grulicha dostali jako první do vedení, Litvínov však kontroval hned šesti góly během devíti minut a především karlovarské přesilovky vůbec nefungovali, Hurricani během nich inkasovali celkem třikrát. Dorostenci se postupně vzpamatovávali a ještě do konce první periody se jim povedlo snížit na rozdíl dvou branek.

Po bláznivé první třetině se situace trochu uklidnila. V té druhé byly k vidění spíše než branky vyloučení. Skóre se měnilo pouze jednou a to na naší straně. Filip Nevšímal snížil na 6:5.

Naděje na karlovarskou výhru opět stouply po čtyřiceti vteřinách třetí části, kdy vyrovnal Martin Lukeš. Litvínov si sice ještě vzal vedení zpět, byl to však pouze ojedinělý úspěch. Naproti tomu karlovarský tým v závěru zabral a po brance Dana Grulicha a dvěma Martina Prokopce se mohl radovat z výhry v poměru 7:9 a dokonal tak fantastický obrat na který by si po prvních devíti minutách vsadil jen málokdo.

SK BIVOJ LITVÍNOV - FB Hurrican Karlovy Vary 7:9
3. Erik Kocur, 6. Lukáš Kaprhál, 8. Jan Vokáč, 8. Tomáš Kolodziej, 9. Martin Dvořák, 9. Jakub Raiminius, 38. Lukáš Kaprhál - 2. Daniel Grulich, 7. Vojtěch Bigas, 13. Daniel Neckář, 14. David Berka, 28. Filip Nevšímal, 31. Martin Lukeš, 39. Daniel Grulich, 43. Martin Prokopec, 45. Martin Prokopec; rozhodčí: David Hejzlar - Martin Kněžík; vyloučení: 6:3; využití: 0:2; diváků: 45; zásahy brankářů: Lukáš Mašek 24 - Tomáš Heimerle 14; po třetinách: 6:4, 0:1, 1:4;

Druhým soupeřem pak byli domácí Prague Tigers. V první třetině sehráli klíčovou roli dva naši borci, tím prvním byl Martin Prokopec, který vstřelil dvě branky, druhým klíčovým hráčem byl gólman Alois Švabčík. ten za svá záda nepustil jediný míček a dorostenci tak po první třetině vedli 2:0.

Martin Prokopec pokračoval ve své one man show i ve druhé třetině, kdy přidal bleskově třetí gól. Poté se podařilo smazat z ukazatele skóre nulu i domácímu týmu, bohužel se pražští hráči prosadili hned dvakrát a stav před závěrečnou částí byl těsný 3:2.

Na začátku třetí části padli během šesti minut celkem čtyři góly, po dvou na každé straně. Za Hurricany se do statistik zapsali Danové Grulich s Neckářem. Dlouho se dorostencům dařilo odolávat soupeřově tlaku, v závěru však odešel jeden z karlovarských hráčů pykat na trestnou lavici a Tigers dlouhou početní výhodu dvakrát využili a překlopili výsledek zápasu ve svůj prospěch.

FB Hurrican Karlovy Vary - Prague Tigers 5:6
7. Martin Prokopec, 10. Martin Prokopec, 23. Martin Prokopec, 31. Daniel Grulich, 34. Daniel Neckář - 26. Adam Jánský, 28. Kryštof Schovánek, 32. Matěj Gross, 37. Bedřich Horčík, 42. Michal Novák, 43. Tobiáš Průša; rozhodčí: David Hejzlar - Martin Kněžík; vyloučení: 1 + Daniel Grulich 5:1; využití: 0:3; diváků: 53; zásahy brankářů: Alois Švabčík 29 - Vojtěch Havrda 23; po třetinách: 2:0, 1:2, 2:4;

Juniorka doma s Kladnem bez bodů

Zatímco A-tým v sobotu cestoval na Kladno, tak junioři přivítali stejného soupeře na domácí palubovce a hrálo se o hodně, naši kluci se pohybují na hraně postupu do play off a potřebují tedy každý bod.

Domácí měli skvělí nástup a ve čtvrté minutě se mohli poprvé radovat, do statistik se zapsal Tomáš Zdeněk. Kladnu se dlouho nedařilo prorazit naší kompaktní obranou, to se mu povedlo až v půlce třetiny a vyrovnalo. Když už to vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu, tak udeřil Petr Nöbauer a určil stav 2:1.

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhé dějství, tentokrát to však bylo Kladno, kdo se prosadil jako první a to hned dvakrát, v pětadvacáté minuté se tak poprvé dostalo do vedení. Na to však kluci dokázali reagovat, konkrétně Štěpán Maaz, pro kterého to zároveň byla premiérová trefa v sezóně.

Třetí třetina byla dlouho z obou stran opatrná, devět minut před koncem bohužel kladenský tým dostal k dispozici přesilovou hru, kterou dokázal i využít. Stejnou příležitost pak dostali i domácí, na rozdíl od svého soupeře jí však zahodili a krátce po skončení přišel další trest z hokejky hostujícího útočníka. Na to už Hurricani nedokázali zareagovat a s Kladnem tak prohráli 3:5.

Komentář karlovarského trenéra Míry Závory: "Dobrý vstup do zápasu s kvalitní rozehrávkou. Soupeř ukázal své kvality v závěru zápasu. Bohužel klíčovým momentem zápasu byla neproměněná přesilová hra na kterou jsme se nedokázali v tomto týdnu připravit. "

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 3:5
4. Tomáš Zdeněk, 19. Petr Nöbauer, 30. Štěpán Maaz - 10. Tomáš Bubeník, 24. Tobiáš Chromý, 25. Tomáš Bubeník, 52. Matyáš Bachmaier, 56. Matyáš Bachmaier; rozhodčí: Tomáš Kapr - Luděk Lejba; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Martin Mičiak 17 - Libor Domkař 19; po třetinách: 2:1, 1:2, 0:2;

Absolutní dominance elévů na domácím turnaj

V neděli odpoledne v KV Aréně startovala Zimní olympiáda dětí a mládeže. Velmi zajímavý však byl i program ve vedlejší Míčovce, kde se konal turnaj elévů. Do akce šly čtyři naše týmy a rozhodně se bylo na co dívat, což ostatně potvrdil i jeden z trenérů Jarda Moravec.

"Turnaje se zúčastnilo rekordních šestatřicet karlovarských hráčů a hráček, pro některé to byl premiérový turnaj jejich kariéry. Celá akce probíhala na třech hřištích a za pomoci rodičů bez jakýchkoliv zdržení, za to všem děkujeme. Co určitě musím ocenit, je vyrovnanost všech zápasů, žádný neměl vyloženého outsidera a tak ze sebe všichni museli vydat maximum. Hurricani všechny své soupeře přehráli a body poztráceli akorát ve vzájemných zápasech. To znamenalo naprosto nevídaný úspěch, první čtyři příčky obsadily naše celky. Z celkového prvenství se radovali Whiti, kteří v závěru otočili výsledek s Ostrovem z 6:7 na 8:7. Všem zúčastněným gratulujeme. Děkujeme všem, teď si odpočineme a zítra nás čeká další velká akce, kterou bude finále poháru Českého florbalu."