Přijďte podpořit AČKO!

sobota 15. 11. | 14:00

FBC Štíři Č. BUDĚJOVICE

VÝBORNÉ DVĚ TŘETINY ZAJISTILY ÁČKU POHODLNOU VÝHRU

V sobotu se odehrálo v Hale míčových sportů další kolo 1.ligy mužů. Do Karlových Varů tentokrát přijel soupeř až z druhého konce republiky MVIL Ostrava.

Ostrava do zápasu vstupovala v roli outsidera, jelikož během prvních šesti kol ještě nebodovala. První branky se diváci dočkali v deváté minutě, kdy o sobě dala poprvé vědět dvojice Michal Strachota a Michal Klápa, který využil dvojnásobnou přesilovku. Na 2:0 zvýšil střelou pod břevno bomber Jaromír Lisa. Výbornou první třetinu podtrhl druhým gólem v zápase Michal Klápa po přihrávce nikoho jiného než Michala Strachoty.

V úvodu druhé třetiny to vypadalo jako by hosté zůstali ještě v šatně. Hurricani z prvních třech šancí vstřelili tři branky a rázem vedli již 6:0. Krásným průnikem se prezentoval Jirka Mutinský, jednu přesnou trefu si připsal Honza Zavadil a hattrick pak zkompletoval Michal Klápa. Michal Klápa byl evidentně hodně při chuti a za dvě minuty se prosadil opět, když zužitkoval nahození od Míry Šnajdra, které nedokázal Kořínek zkrotit. O půl minuty se poprvé do statistik zapsali také hosté, byl to však pouze ojedinělý úspěch. V karlovarské brance totiž exceloval Venca Zavadil, který potvrdil, že společně s Danem Váradim tvoří jednu z nejlepších brankářských dvojic v 1.lize. Nesmíme však zapomínat ani na Ondru Heimerleho, který plní roli spolehlivé trojky a v dnešním zápase si připsal první minuty v letošní sezóně. Ale pojďme teď zpět k zápasu. Ostravský gól domácí příliš nerozhodil a již za minutu odpověděl přesným zásahem Dan Nicklas po skvělé přihrávce Honzy Skopového. V polovině zápasu přišla jedna premiéra, poprvé v A-týmu se prosadil junior Dominik Šíbl. Ostravě se ještě do konce druhé třetiny povedlo snížit. Stav 9:2 jim však příliš šancí na obrat nedával.

Ve třetí třetině přišly na řadu branky až v její druhé polovině a nebylo jich málo. Karlovarští jako by se již ukolebáli výsledkem, zvolnili tempo a nechali svého soupeře korigovat. Naštěstí dokázali sami Kořínka ještě dvakrát překonat a nepřipustit žádné drama. Premiérovou trefu v sezóně si připsal Honza Skopový, na konečných 11:6 uzavřel pak Míra Lisa.

A-tým tedy splnil roli favorita a připisuje si již třetí výhru v řadě. Prodloužit svou sérii mohou svěřenci Petra Pánka již příští neděli, kdy vyráží na palubovku Kladna.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Zápas se mi hodnotí těžko, dvě třetiny jsme plnili taktické pokyny a soustředili se na náš výkon. Ve třetí třetině došlo k uspokojení a přestali jsme bránit. Vážíme si třech bodů a pokusíme se na ně navázat na Kladně. Děkuji skvělým divákům i soupeři a přeji šťastnou cestu domů."

FB Hurrican Karlovy Vary - 1. MVIL Ostrava WOOW 11:6
9. Michal Klápa, 15. Jaromír Lisa, 19. Michal Klápa, 21. Jiří Mutínský, 22. Jan Zavadil, 23. Michal Klápa, 25. Michal Klápa, 27. Daniel Nicklas, 30. Dominik Šíbl, 52. Jan Skopový, 59. Jaromír Lisa - 26. Petr Šarközy, 33. Václav Jurdzin, 51. Daniel Kotzur, 52. Jan Lacina, 57. Adam Tesárek, 59. Jan Lacina; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 102; zásahy brankářů: Václav Zavadil 25, Ondřej Heimerle 2 - Vojtěch Kořínek 17; po třetinách: 3:0, 6:2, 2:4;