A-TÝM PO FAMÓZNÍCH VÝKONECH VEDE V SÉRII S KLADNEM 2:0

V sobotu to celé vypuklo, v Hale míčových sportů odstartovalo 1.kolo play off 1.ligy. Naším soupeřem byl ambiciózní celek Kladna.

Úvod prvního zápasu byl pro karlovarské borce jak z nějákého špatného snu. Kladno již v šesté minutě vedlo 1:4. Za domácí snižoval Jarda Jaroš. Hurricani se však nenechali rozhodit a do konce úvodní periody dokázali snížit na rozdíl jediné branky, v obou případech mířil přesně Michal Klápa po fantastických nahrávkách Michala Strachoty.

I ve druhé třetině pokračovala tvrdá bitva, bodově se prosazovali především první útoky obou soupeřů. Nejprve vyrovnal Michal Strachota, kterému vzápětí odpověděl Ondřej Riebauer, který zkompletoval hattrick. I nadále se hrál perfektní florbal, který snesl ty nejpřísnější měřítka play off. Karlovarský tým hnalo dopředu úžasných 260 fanoušků kteří se dočkali vyrovnání ve dvaatřicáté minutě, kdy Dan Nicklas pověsil míček přesně do růžku kladenské klece.

Třetí třetině dlouho kralovali brankáři, kteří se předháněli, kdo vytáhne lepší zákrok. Vyrovnaný stav rozsekl až deset minut před koncem Jarda Jaroš, který ukázal, že play off je jeho soutěží a zároveň odstartoval neskutečnou desetiminutovku svého týmu. Karlovy Vary totiž během ní zasadily svému soupeři celkem šest smrtících zásahů a po výhře 11:5 si došly pro první bod v sérii.

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: "Absolutně se nám nepovedl vstup do zápasu. Poté nastal neskutečný obrat a myslím, že jsme soupeře přehráli po taktické stránce a potěšili neskutečné domácí fanoušky jedenácti góly. Poučíme se z chyb a zítra budeme ještě silnější a připravenější. Díky"

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 11:5
4. Jaroslav Jaroš, 7. Michal Klápa, 14. Michal Klápa, 25. Michal Strachota, 33. Daniel Nicklas, 50. Michal Chudina, 52. Jaroslav Jaroš, 56. Michal Strachota, 58. Michal Klápa, 59. Michal Chudina, 60. Michal Strachota - 1. Ondřej Riebauer, 2. Jaromír Lisa, 5. Ondřej Riebauer, 7. Tomáš Nushart, 26. Ondřej Riebauer; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 260; zásahy brankářů: Daniel Váradi 2, Václav Zavadil 23 - Oskar Blaha 27; po třetinách: 3:4, 2:1, 6:0;

Ani ne o čtyřiadvacet hodin později nastoupili oba soupeři ke druhému zápasu. A úvod byl tentokrát jiný, jako první se totiž prosadili domácí, střelec však zůstal stejný a byl jím Jarda Jaroš. Poté se o slovo přihlásilo také Kladno, které dvěma přesnými zásahy překlopilo vedení na svou stranu. Naše borce to vůbec nerozhodilo a o pouhých třináct vteřin později opět srovnal díky krásné kličce Dan Nicklas. V půlce první části kladenský tým hned dvakrát pykal za nedovolené zákroky a Hurricani obě možnosti využili, nejprve prostřelil Blahu Michal Klápa a poté slavil díky důrazu na brankovišti také Petr Stejskal. Páté razítko na skvělou první třetinu pak dal ještě v závěru Michal Chudina.

Ve druhé třetině dlouho byly k vidění spíše ostré souboje než krásné akce. Jednu z nich však ukázal Jirka Mutínský, který pro svůj celek vybojoval trestné střílení, kterého se ujal Michal Strachota a s přehledem proměnil. Kladno se snažilo něco vymyslet, vzadu díky tomu nechávalo otevřená vrátka, která využil nejprve Jarda Jaroš a poté i Michal Klápa. To byla pro hosty pořádná sprcha, určitě nepočítali, že budou prohrávat po dvou třetinách 2:8.

Do třetí třetiny tým trenéra Dušana Přívary vlétl a rychle dokázal snížit na rozdíl třech branek. I v dalším průběhu navíc svého soupeře pořádně zmáčkl. Karlovarský tým však skvěle bránil a pokud něco prošlo, tak to pochytal fantastický Dan Váradi, který působil v závěru jako zeď a měl lví podíl na tom, že se skóre již neměnilo a naši muži se mohli radovat z výhry 8:5 a zisku druhého bodu.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Dnes přesně opačný vstup do zápasu než včera, který se nám povedl. Dvě třetiny jsme i díky poctivé obraně navyšovali skóre. Bohužel na začátku třetí třetiny se soupeř dostal slepeným góly do zápasu a na morál jsme uhráli i díky skvělým divákům druhý bod. Děkujeme"

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 8:5

branky: 4. Jaroslav Jaroš, 10. Daniel Nicklas, 11. Michal Klápa, 13. Petr Stejskal, 16. Michal Chudina, 32. Michal Strachota, 34. Jaroslav Jaroš, 35. Michal Klápa - 7. David Sachr, 9. Miroslav Mayer, 44. Dušan Přívara, 45. Miloš Tyl, 47. Miloš Tyl; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:4; využití: 1:0; zásahy brankářů: Daniel Váradi 27 - Oskar Blaha 18; po třetinách: 5:2, 3:0, 0:3;

A-tým v obou zápasech předvedl naprosto úžasné výkony a díky tomu vede v sérii 2:0. Karlovarský tým ukázal, že nestojí pouze na individuálních výkonech, ale dokáže se semknout a bojovat jeden za druhého. Úžasné výkony podali také oba naši brankáři, jak Venca Zavadil v sobotu, tak Dan Váradi v neděli předváděli dech beroucí zákroky a ukázali, že bez dobrého brankáře to prostě nejde. Všichni hráči oba zápasy odmakali a příští týden pojedou do Kladna s vědomím, že mohou sérii ukončit. Nicméně poslední krok bývá vždy nejtěžší a Kladno bude určitě pekelně kousat.