HURRICANKY JSOU VÍTĚZKY BLMF PRO SEZÓNU 2014/15

Karlovarské dívky tento víkend poprvé zvedají nad hlavu pohár pro mistra BLMF. Finále bylo velice náročné, ale díky precizní obraně a bojovnému týmovému výkonu tak Hurricanky pokořily všechny týmy z Plzeňského kraje a odvážejí pohár do Karlových Varů.

 

Finále se hrálo, stejně jako předchozí kola play-off, na dvě vítězná utkání. Do prvního utkání nastoupily Hurricanky s velkou vůlí po vítězství, což neslo své ovoce. Ve 3.minutě se prosadila Andrea Lenková, která na třetí dorážku dostala míček přes ležící brankařku až do branky. V první polovině zápasu byly poté vidět šance na obou stranách, ale další branku přidaly opět Hurricanky a to střelou k tyči přes obránce z hole Kateřiny Pisárové. Druhá polovina zápasu přinesla ještě několik dobrých střeleckých pokusů na obou stranách, ale díky výborným výkonům obou brankařek se na stavu 2:0 pro Karlovy Vary již nic nezměnilo a Karlovy Vary šly do vedení v sérii 1:0.

 

Druhý zápas byl plný pěkných šancí i přes perfektní obranou hru obou týmů. Tlučná měla více ze hry a to především díky 3 přesilovkám a 1 trestnému střílení. Tyto možnosti však Tlučná nevyužila. Bohužel po střele Kateřiny Pisárové v druhé polovině zazvonila pouze tyčka branky soupeřek a zákrok u mantinelu na Denisu Marešovou také nebyl rozhodčím potrestán. Zápas rozhodla nenápadná akce minutu a 23 vteřin před koncem, kdy Martina Bartošová poslala míček z rohu do brankoviště, kde se prosadila tísněná Bára Jelínková a Tlučná šla do vedení 1:0. Hurricanky zkusily v poslední půlminutě utkání hru bez brankářky, vytvořily si 2 střelecké pokusy, ale ke gólu to nevedlo, Tlučná tak srovnala stav série na 1:1.

 

Třetí zápas se hrál pouhých 15 minut po odehrání druhého zápasu. Na hráčkách obou týmů v té chvíli bylo vidět veliké vyčerpání po prvních dvou velice náročných duelech. Zápas začal, jak se dalo předpokládat, snahou neudělat chybu. Obraná hra obou týmů byla úžasná. Únava hráček a skutečnost, že jde o třetí zápas v řadě a zápas ve kterém jde o vše vedlo k nejedné slovní přestřelce a strkanicím mezi hráčkami. V 6.minutě toto vyvrcholilo zraněním kotníku Andrei Lenkové. Do hry se tak na její místo dostala čerstvá Adriana Grubnerová, která hned ve svém prvním střídání ve finálových bojích prostřelila brankářku a Hurricanky šli do vedení 1:0. Otřesené hráčky Tlučné tuto situaci nezvládly a hned v dalším střídání přidala branku Kateřina Pisárová. Hurricanky tak měly po první polovině rozhodujícího duelu náskok ve skóre 2:0. Druhá polovina byla velice náročná, Tlučná tlačila, Hurricanky naopak vyrážely do rychlých brejků, ale jisté výkony obou brankářek držely dlouho stav zápasu na skóre 2:0. Sporný moment nastal v patnácté minutě, kdy Andrea Lenková odehrála míč směřující do branky na hraně malého brankoviště. Rozhodčí posoudili celou situaci jako nedovolenou a nařídili trestné střílení. Při trestném střílení svůj výkon korunovala Barbora Buchtelová, brankářka Karlovarského týmu, která nenechala soupeřku ani zakončit. Následovala přesilovka Tlučné, ve které sice branka nepadla, ale 6 vteřin po návratu Andrei Lenkové se prosadila Helena Bohmová střelou od půlky přes chumel clonících hráček. Tlučná tak snížila stav zápasu na 1:2 necelých 5 minut před koncem utkání. V závěru se pokoušely hráčky Tlučné srovnat stav hrou bez brankářky, ale Barbora Buchtelová byla proti. Hurricanky tak ovládly finále BLMF a po právu zvedly nad hlavu poprvé pohár pro Mistra BLMF !!!

 

Nejlepší hráčkou Hurricanek Karlovy Vary byla ve finálovém utkání Barbora Buchtelová, která z 51 střel hráček Tlučné pustila pouhé dva góly a s průměrem přes 96% ve finálové sérii, tak podtrhla svůj fenomenální výkon v celé sezóně. V play-off obdržela pouhých 10 gólů v 8 zápasech a stala se tak s průměre 1,25 gólu na zápas nejlepší brankářkou play-off.

 

Hurricanky po těžké finálové sérii zápasů 2:0, 0:1 a 2:1 mohou slavit titul Mistr BLMF pro sezónu 2014/2015 v kategorii ženy !!! A s tichým zpěvem "My jsme Mistři no a co..." jako první zvedá nad hlavu pohár kapitánka týmu Gabriela Vaníčková.

 

Sestava ve finále: Barbora Buchtelová, Kateřina Pisárová, Andrea Lenková, Adriana Grubnerová, Kristýna Trnková, Gabriela Vaníčková, Dominika Klímová, Denisa Marešová.

 

Svůj díl mají na tomto úspěchu také hráčky Hurricanek Karlovy Vary, které do finálového zápasu nenastoupily, ale byly týmu v této sezóně oporou: Nikola Šachová, Nikola Manlíková, Sabina Matoušková a Kristýna Šťastná a ostatní Hurricanky.

PETR ŠUCHMAN

 

web BLMF naleznete ZDE

oficiální statistiky finálových zápasů ZDE

oficiální statistiky hráček v play-off

 

 

 

 

MISTR BLMF - TÝM HURRICANKY KARLOVY VARY

HURRICANKY JSOU VÍTĚZKY BLMF PRO SEZÓNU 2014/15

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');