MLÁDEŽ ZAKONČILA VÍKEND SE SMÍŠENÝMI POCITY

Junioři berou na úvod 1.ligy tři body

Již v úterý odstartovali junioři svou cestu nově vzniklou 1.ligou. Los jim na úvod přidělil celek z hlavního města a to Start98.

Do utkání vstoupili lépe právě hosté, když se ve čtrnácté minutě dostali do dvoubrankového vedení, karlovarským hráčům se povedlo snížit krátce před první přestávkou, kdy se ujal pokus Ondry Ančince. Druhá třetina již patřila našim borcům, nejprve se postaral o vyrovnání Jirka Mutínský a poté díky využité přesilovce poslal Matěj Korbel domácí poprvé v zápase do vedení. Startu se sice povedlo zkraje třetí části srovnat. Hurricany to však nerozhodilo a brzy přispěchali s odpovědí, tentokrát z hole Tomáše Zdeňka. Když pak o tři minuty později zvýšil na 5:3 Marek Pokorný vypadalo to s karlovarskými nadějemi na body dobře. Definitivní pojistku pak v závěru přidali ještě Jirka Mutínský a Adam Zahraj. A junioři tak po výsledku 7:3 mohli slavit první tři body do tabulky.

Komentář metodika domácích Martina Kratochvíla: "Do zápasu jsme vstoupili přesně tak, jak tomu odpovídá docházka v posledním týdnu. Na 100% přístupu hráčů musíme určitě zapracovat. Do druhé třetiny jsme nastoupili jinak, koncentrovaně a na florbale a výkonu to bylo hned znát. Ve třetí třetině soupeř kousal, nicméně jsme ho už do zápasu nepustili. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům za zápas."

FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 7:3
20. Ondřej Ančinec, 33. Jiří Mutínský, 34. Matěj Korbel, 50. Tomáš Zdeněk, 53. Marek Pokorný, 58. Jiří Mutínský, 60. Adam Zahraj - 4. Štěpán Vácha, 14. Štěpán Vácha, 44. Michal Záboj; rozhodčí: Tomáš Kapr - Luděk Lejba; vyloučení: 4:1; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Martin Louda 25 - Martin Baloun 23; po třetinách: 1:2, 2:0, 4:1;

V neděli pak nastoupili junioři k dalšímu domácímu zápasu, tentokrát proti Kanonýrům z Kladna. Hned na úvod dostali domácí borci pořádnou facku, když inkasovali již po devětadvaceti vteřinách. Vyrovnání se fanoušci dočkali ve třinácté minutě, kdy Adam zahraj, byť byl tísněn obránci dokázal posunout míček na Jirku Mutínského a rázem to bylo 1:1. Ještě před pauzou pak svěřenci Míry Závory udeřili ještě jednou, do statistik se zapsal Tomáš Zdeněk. Jestli se domácím nepovedl začátek první třetiny, tak vstup do té druhé měli excelentní. Během pěti vteřin po gólech Jirky Mutínského a Honzy Mašáta dvakrát rozesmutnili kladenský tým. Tomu se sice povedlo díky přesilové hře snížit, Petr Nöbauer však vrátil svému tým tříbrankové vedení. Poté se stalo něco, co si nikdo z karlovarských nepředstavoval ani ve zlém snu, během osmi minut nejenže Kladno srovnalo, ale dokonce vývoj překlopilo na svou stranu. Domácí sice na tuto studenou sprchu dokázali díky Jirkovi Mutínskému zareagovat. Poslední slovo však mělo opět Kladno, které tak po dvou třetinách vedlo 7:6. Hurricani se ve třetí třetině snažili ještě něco s výsledkem udělat, bohužel jim jejich snažení zkomplikoval další inkasovaný gól. Adam Zahraj sice poté ještě dokázal vykřesat naději, byl to však poslední úspěch a junioři si tak ze zápasu s Kladnem odnesli porážku 7:8.

Komentář karlovarského trenéra Miroslava Závory: "Úvod zápasu byl pro nás vydařený, stejně tak vstup do druhé třetiny, kdy jsme soupeři dokázali odskočit. Bohužel nás zradila nedisciplinovanost z toho pramenící oslabení při kterém se soupeř dostal zpět do hry. Stále tvoříme mnoho individuálních chyb. Do dalších zápasů na tom musíme zapracovat. Děkujeme soupeři za zápas a fanouškům za podporu."

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 7:8
13. Jiří Mutínský, 14. Tomáš Zdeněk, 21. Jiří Mutínský, 21. Jan Mašát, 25. Petr Nöbauer, 37. Jiří Mutínský, 51. Adam Zahraj - 1. Filip Molhanec, 25. Matyáš Bachmaier, 29. Jakub Bohuslávek, 33. Jakub Bohuslávek, 35. Matěj Vencl, 37. Hugo Hübner, 38. Matyáš Bachmaier, 46. Daniel Šebela; rozhodčí: Dalibor Berka - Vladislav Klouda; vyloučení: 6 + Josef Huňat 5:2; využití: 0:2; diváků: 65; zásahy brankářů: Martin Louda 25 - Jakub Janoušek 9, Libor Domkař 20; po třetinách: 2:1, 4:6, 1:1;

Dorost bohužel opět nevyhrál

Dorost v této sezóně zatím stále čeká na vítězství, svou smůlu chtěli prolomit v sobotu v Praze.

Hned na úvod se střetli se soupeřem, který rovněž čekal na výhru a to s Litvínovem. Bohužel hned od úvodu museli Hurricani dotahovat, na 1:1 sice ještě dokázal srovnat Ondra Ančinec, Litvínov však ještě do konce první třetiny odskočil na rozdíl dvou gólů. Druhá třetina nabídla po jedné brance na každé straně, na té naší slavil úspěch Michal Hůla. Ve třetí části se sice svěřenci Fandy Novohradského dostali po dvou gólech Mariana Geťka a jednom Martina Prokopce na dostřel. Bohužel Litvínov už si výsledek pohlídal, přidal ještě jeden zásah a zvítězil 7:5.

SK BIVOJ LITVÍNOV - FB Hurrican Karlovy Vary 7:5

branky: 9. Jan Vokáč, 12. Tomáš Kolodziej, 13. Jan Vokáč, 30. Jan Vokáč, 31. Jakub Raiminius, 36. Lukáš Kaprhál, 45. Martin Dvořák - 11. Ondřej Ančinec, 20. Michal Hůla, 35. Marian Geťko, 38. Martin Prokopec, 40. Marian Geťko; rozhodčí: Filip Gaberdén - Filip Leibl; vyloučení: 3:2; využití: 0:3; diváků: 14; zásahy brankářů: Filip Šimůnek 18 - Alois Švabčík 18; po třetinách: 3:1, 1:1, 3:3;

Do druhého zápasu proti Startu98 nastoupili dorostenci výborně a díky Filipu Nevšímalovi a Adamu Zahrajovi vedli po první třetině 2:0. Druhá třetina však patřila našemu soupeři, který překonal karlovarského gólmana celkem šestkrát. Alespoň malou naději na zvrat dali karlovarskému týmu branky Ondry Ančince a Dana Neckáře. Bohužel i třetí třetina patřila Startu. Nic na jeho výhře nezměnily ani trefy Ondry Ančince a Mariana Geťka. Po prohře 6:10 tedy dorost stále na svou první výhru v sezóně čeká.

FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 6:10
5. Adam Zahraj, 14. Filip Nevšímal, 24. Daniel Neckář, 28. Ondřej Ančinec, 34. Marian Geťko, 44. Ondřej Ančinec - 18. František Vrňata, 20. Michal Záboj, 23. Adam Rychlý, 26. Adam Rychlý, 26. David Vondra, 27. Kilián Hejtmánek, 33. Adam Rychlý, 34. David Vondra, 38. Adam Rychlý, 43. David Vondra; rozhodčí: Jaroslav Váňa - Andrej Lipan; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 16; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle ?, Alois Švabčík ? - Samuel Stündl 16; po třetinách: 2:0, 2:6, 2:4;

Mladší žáci mají za sebou další povedený turnaj

Oba týmy mladších žáků se tentokrát na turnaji nepotkaly. Jak se jim dařilo nám přiblížil jeden z trenérů Filip Moravec.

"Tým Black odehrál v sobotu turnaj v Toužimi, kluci turnaj odmakali, bohužel to nestačilo na žádné vítězství. Tým White vycestoval v neděli do Sokolova. Na turnaji dobré pasáže střídaly horší. Nedařilo se nám držet úroveň nasazení na vysoké úrovni, což je škoda. S oběma celky budeme dál pracovat a věříme, že se budou postupně zlepšovat."

Přípravka odstartovala novou sezónu

Tři týmy naší přípravky vstoupily do nové sezóny 2019/2020. Na prvním turnaji se jim dařilo, což potvrdil i jeden z trenérů Fanda Kavúr.

"První turnaj hodnotím kladně. Odehrál se za výborné atmosféry. Děti šly do utkání na 100% a na hřišti nechaly vše, co mohly. Sice tam byly nějaké nedostatky, ale od toho jsme tady my trenéři, abychom se v tréninku na to zaměřili a chyby odstranili. Všechny tři týmy, které jsme do turnaje postavili uhrály velmi vyrovnané výsledky, za což jsem velmi rád. Bylo skvělé vidět, jak si to děti užívají a chtějí každý zápas vyhrát. Občas se to nepovedlo, ale to ke sportu patří, takže nezbývalo nic jiného, než děti povzbudit do dalšího klání. Další turnaj nás čeká za čtrnáct dní. Během té doby zapracujeme na chybách a budeme se je snažit, co nejrychleji odbourat. Na závěr bychom opět chtěli poděkovat rodičům za pomoc a také za upečení dobrot pro děti.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');