JUNIOŘI NADĚLOVALI, STARŠÍM ŽÁKŮM POSTUP UNIKL

Junioři doma vládli

Juniorka se v sobotu představila na domácím hřišti, v Hale míčových sportů odehrála netradičně hned tři zápasy. Naším prvním soupeřem byl druhý celek tabulky FBŠ Slavia Plzeň "B".

Domácí se do zápasu dostávali pomalu a po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 0:0. Ve druhé třetině už se karlovarští rozjeli a svému soupeři nasázeli čtyři branky. Slavii se sice podařilo snížit, byl to však ojedinělý úspěch. V závěrečné části Hurricani rozesmutnili plzeňského gólmana opět čtyřikrát a došli si pro jasnou výhru 8:1. Třemi body se pod výhru podepsali Jaromír Péc (1+2) a Dominik Šíbl (0+3).

FBŠ SLAVIA Plzeň B - FB Hurrican Karlovy Vary 1:8
21. Ondřej Ježek - 13. Martin Krejčí, 17. Tomáš Riedl, 21. Tom Schöniger, 22. Jaromír Péc, 26. Matěj Korbel, 32. Ondřej Ančinec, 32. Tom Schöniger, 34. Tomáš Smolka; rozhodčí: Tomáš Kapr - Filip Moravec; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Matěj Trnka 13 - Roman Zápolský 12; po třetinách: 0:0, 1:4, 0:4

Druhý zápas nabídl pikantní souboj proti regionálnímu rivalovi ze Sokolova. A jak to tak u derby bývá, bylo se na co dívat. Během úvodní třetiny padlo celkem sedm gólů, pět z nich do branky Sokolova. Druhá třetina už byla o poznání vyrovnanější, náš soupeř zlepšil defenzivu a odměnou mu byla remíza 2:2. S postupem času se na hřišti také začalo přiostřovat a bylo k vidění celá řada vyloučení. Třetí třetinu už si opět podmanili domácí, díky pěti přesným trefám zastavili svůj střelecký účet na čísle dvanáct. Sokolov už pouze korigoval, stačilo mu to pouze na porážku 5:12.

Florbal Sokolov - FB Hurrican Karlovy Vary 5:12
4. Aleš Hoch, 12. Ondřej Rachunek, 14. Jan Hlavsa, 23. Jan Hlavsa, 36. Ondřej Rachunek - 1. Dominik Šíbl, 2. Jaromír Péc, 3. František Kavúr, 6. Dominik Šíbl, 8. Jaromír Péc, 22. Ondřej Ančinec, 23. Martin Krejčí, 28. Dominik Šíbl, 29. Ondřej Ančinec, 29. Dominik Šíbl, 33. Patrik Konopásek, 33. Jaromír Péc; rozhodčí: Vladislav Klouda - Lukáš Hajšman; vyloučení: 1:6; využití: 2:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Jiří Pokorný 18 - Ondřej Strnad 15; po třetinách: 2:5, 2:2, 1:5;

Na závěr celého programu si svěřenci Fandy Novohradského střihli souboj s Horšovským Týnem. Ten přijel na turnaj v sedmi lidech a po dvou těžkých zápasech už neměl v souboji s rozjetým favoritem síly. Karlovarští nasypali do branky soupeře patnáct branek a zvítězili. Sedm bodů (3+4) si do statistik připsal Tomáš Smolka, pět (2+3) Dominik Šíbl. Hattrickem se prezentovali Matěj Korbel a Tom Schöniger.

GO - GO Horšovský Týn - FB Hurrican Karlovy Vary 2:15
10. Dominik Votava, 14. Jan Táborský - 1. Tom Schöniger, 3. Tomáš Smolka, 5. Matěj Korbel, 5. Dominik Šíbl, 12. Patrik Konopásek, 16. Tomáš Smolka, 16. Tomáš Riedl, 17. Matěj Korbel, 18. Tom Schöniger, 20. Matěj Korbel, 25. Tomáš Smolka, 25. Petr Šťovíček, 28. Tom Schöniger, 28. Tomáš Riedl, 36. Dominik Šíbl; rozhodčí: Vladislav Klouda - Lukáš Hajšman; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 42; zásahy brankářů: František Heindl 17 - Roman Zápolský 5, Ondřej Strnad 4; po třetinách: 1:5, 1:5, 0:5;

Junioři mají po šestnácti zápasech stále plný počet bodů a mají již jisté vítězství ve 2.lize juniorů.

Starší žáci vezou dvě výhry, na postup to nestačilo

Starší žáci minulý turnaj poprvé sestoupili z elitního koše a v neděli v Sokolově tak měli jasný cíl, pokusit se o postup zpět. První překážkou bylo béčko plzeňské Slavie. Karlovarský tým od začátku vedl a nepouštěl soupeře do kontaktu. V závěru se Slavii sice povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Gól z hokejky Nicolase Beneše minutu před koncem jí však šanci na obrat zmařil. Třemi body výhru 5:3 režírovali právě Nicolas Beneš (3+0) a Adam Zahraj (1+2).

Ve druhém zápase proti Sokolovu Hurricanům utekl začátek zápasu, když již ve čtvrté minutě ztráceli tři branky. Naši hráči se sice do zápasu dokázali skvěle vrátit a postupně srovnat až na 4:4. Závěr však opět patřil Sokolovu, který se prosadil ještě dvakrát a zvítězil 6:4.

V posledním utkání proti Ostrovu se od úvodu strhla pořádná přestřelka a již ve čtvrté minutě to bylo 2:2. Vyrovnaný byl stav i po první polovině, nakonec však 3:3. Druhé polovině už Hurricani svěřenci Fandy Novohradského dominovali, svému soupeři nasázeli pět gólů a mohli slavit jasnou výhru v poměru 8:4. Čtyřikrát mířil přesně Adam Zahraj.