JUNIOŘI Z CHOMUTOVA VEZOU TŘI BODY, STARŠÍ ŽÁCI BEZ VÝHRY

Junioři z Chomutova přivezli tři body

Netradičně v pátek se vydali junioři do Chomutova, kde večer nastoupili k prvnímu utkání z celkových dvou s tímto soupeřem.

Trenéři mohli využít téměř kompletní sestavu, jako první se však prosadili domácí. Hurricani se po inkasované brance postupně dostávali do tempa a jejich zvyšující se aktivita vyvrcholila mezi patnáctou a šestnáctou minutou, kdy Jirka Mutínský a Adam Zahraj překlopili vývoj na naší stranu. Chomutovu se sice podařilo srovnat, poslední slovo však měli opět naši borci, konkrétně Tomáš Zdeněk, který tedy určil po první třetině stav 3:2.

Tak jak skončili junioři v první třetině, tak začali v té druhé, po pouhých dvanácti vteřinách totiž navýšil vedení Matěj Korbel. Čtvrtá branka patrně karlovarské hráče příliš uspokojila a Chomutov dokázal rychlé srovnat. Naštěstí vyrovnání kluky opět nakoplo a Matěj Korbel s Adamem Zahrajem se svými druhými góly v utkání postarali o vedení.

Před třetí třetinou patrně nabádali trenéři své svěřence, aby pokračovali v aktivní hře a kluci jejich výzvy vyslyšeli a ve třiačtyřicáté minutě navýšili svůj náskok již na tři branky, když si jeden z domácích hráčů srazil míček do vlastní branky. Ještě větší euforie zavládla na karlovarské střídačce o chvíli později, kdy posunul brankový účet našeho týmu již na číslo osm Honza Mašát. Domácí sice ještě stihli utkání zdramatizovat, jakékoliv komplikace však odmítl střelou do prázdné branky Marek Pokorný.

Komentář karlovarského trenéra Míry Závory: "Jsme rádi za dnešní výhru, v posledních týdnech jsme se snažili co nejvíc pracovat. Práce, ale zdaleka není u konce. Musíme se soustředit na zítřejší zápas, který bude velmi těžký. Děkujeme soupeři za dnešní zápas."

Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:9
7. Ondřej Suchý, 19. Matyáš Rauscher, 21. Tomáš Zelinka, 27. Ondřej Halej, 57. Matyáš Rauscher, 59. Matyáš Rauscher - 15. Jiří Mutínský, 16. Adam Zahraj, 20. Tomáš Zdeněk, 21. Matěj Korbel, 34. Adam Zahraj, 35. Matěj Korbel, 43. Martin Peksa, 45. Jan Mašát, 60. Marek Pokorný; rozhodčí: Lukáš Pekárek - David Scholz; vyloučení: 1:6; využití: 1:0; diváků: 49; zásahy brankářů: Ondřej Slanař 9 - Martin Louda 42; po třetinách: 2:3, 2:3, 2:3;

Již o den později byla na stejném místě naplánována odveta.

V úvodu to vypadalo, jako by junioři zůstali myšlenkami ještě na cestě, ve čtvrté minutě totiž ztráceli již dva góly. Snížení přišlo krátce před polovinou první periody z florbalky Tomáše Zdeňka.

Ze druhé třetiny uplynulo třicet sekund a bylo srovnáno, krásnou střelou se prezentoval Vojta Bigas. Bohužel od tohoto momentu se kluci nedokázali odrazit, naopak Chomutov jako by to vybudilo a ještě než uplynula prostřední periody čtyřmi brankami překlopili skóre na svou stranu.

Ve třetí třetině junioři odstřelovali chomutovskou branku, bohužel ani jeden pokus si cestu za domácího gólmana nenašla. V závěru naopak sami ještě jednou inkasovali a odvezli si tedy domů porážku 2:7.

Komentář karlovarského metodika Martina Kratochvíla: "Dnes opačný průběh oproti včerejšku. Na balonku jsme byli o něco víc než v prvním zápase, ale branky dával jen soupeř. Také jsme potvrdili, že druhé zápasy jsou, i když se snažíme horší než v ty úvodní víkendové. Asi probudíme Krakena. Milane pojď nám na pomoc. Díky soupeři za zápas."

Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 7:2

branky: 1. Filip Samuel Dušek, 4. Daniel Kellermann, 25. Marek Macura, 26. Jakub Holovej, 31. Filip Samuel Dušek, 40. Martin Jeníček, 59. Martin Jeníček - 9. Tomáš Zdeněk, 21. Vojtěch Bigas; rozhodčí: Zdeněk Kamínek - Josef Kubát; vyloučení: 1 + Martin Peksa 5:3; využití: 1:0; diváků: 95; zásahy brankářů: Ondřej Šrámek 22 - Martin Louda 26; po třetinách: 2:1, 4:1, 1:0;

Starší žáci bohužel bez bodů

Tým Black starších žáků cestoval o víkendu v Plzni, kde chtěl potvrdit zlepšující se formu z posledních zápasů. Na úvod jim program postavil do cesty Florbalovou školu Plzeň. Bohužel kluky v utkání zradila koncovka, do sítě si našel cestu pouze pokus Davida Pudila, naopak Plzeň se radovala šestkrát a zvítězila tak 6:1. I druhý zápas bylo derby, tentokrát proti FBC Plzeň. Tyhle zápasy bývají vždy vyhrocené a vyrovnané, jinak tomu nebylo ani teď. Hurricani celé utkání dotahovali, dvakrát se prosadil Dan Hanzlík, bohužel Plzeň vstřelila o ten jeden důležitý gól více a zvítězila těsně 3:2. Špatná efektivita v koncovce stála starší žáky i dobrý výsledek proti Sokolovu, do utkání sice svěřenci Míry Šnajdra vstoupili dobře a po brance Robina Rady vedli, byla to jediná radost. Náš soupeř branky vstřelil hned čtyři a mohl tak slavit zisk důležitých bodů.