KOLAPS VE DRUHÉ TŘETINĚ, ÁČKO V POHÁRU KONČÍ

Půl roku poté, co jsme na Kladně vybojovali postup do semifinále 1.ligy jsme se na stejné místo vydali znovu, aby jsme zabojovali o další postup, tentokrát ten pohárový.

Úvod zápasu si naši kluci nemohli představovat lépe, v sedmé minutě využil přesilovku hru tvrdou střelou Michal Klápa, o minutu později to bylo již 0:2. Dan Nicklas se na středu uvolnil a ranou z otočky překonal Blahu. Poté nám oba celky ukázaly, jak jim jdou přesilovky, domácí obě své využili, karlovarští hráči se však nechtěli nechat zahanbit a po skvělé nahrávce Honzy Zavadila mířil přesně Dan Nicklas a určil stav 2:3 po první třetině pro náš tým.

Jako ve zlém snu si museli Hurricani připadat ve druhé třetině. Kladno na ně vletělo a postupně přidávalo jednu branku za druhou. Petr Pánek s Markem Mandlerem se své svěřence snažili probudit oddechovým časem. Bohužel ani to nepomohlo. Snížení se Karlovy Vary přeci jen dočkaly, nejprve Matěj Svatek dotlačil míček do domácí klece a poté využil druhou přesilovou hru Dan Nicklas, který zkompletoval hattrick. Bohužel do konce prostřední části domácí ještě jednou udeřili a z jednobrankového vedení rázem byla tříbranková ztráta.

Do třetí třetiny jsme nastoupili aktivně a odměnou bylo rychlé snížení, Honza Zavadil se dostal do samostatného úniku a backhendem překonal Blahu. Ani po gólu naši kluci nepolevili a svého soupeře pořádně tlačili. Sedm minut před koncem pak přišel kontaktní gól. Dan Nicklas poslal míček před branku, kde ho ještě tečoval Matěj Svatek. A mohlo být ještě lépe, o minutu později jsme totiž dostali skvělou šanci na vyrovnání v podobě přesilovky. Bohužel ani početní výhodu a ani hru v šesti jsme nedokázali využít, Kladno v závěru ještě dvakrát trefilo odkrytou klec a po výhře 10:7 si došlo pro postup v poháru. Pro naše kluky naopak cesta touto soutěží končí. Nicméně to byla skvělá příprava na ligu  do které vstoupíme v sobotu v Míčovce proti Slovanu Havířov.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "V první řadě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás na Kladno přijeli v hojném počtu podpořit. Je mi líto i kvůli nim, že jsme nedokázali zápas otočit. Chválím hráče za třetí třetinu, na ní se pokusíme stavět. Gratuluji soupeři a přeji mu úspěšný vstup do sezóny."

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');