MLÁDEŽ MÁ ZA SEBOU POVEDENÝ VÍKEND

Neděle nabídla pořádnou nálož domácího florbalu, v Hale míčových sportů se představilo hned osm karlovarských týmů.

Mladší žáci doma bojovali

Jako první se představili mladší žáci, ti vyslali do domácího turnaje dva týmy a jak se jim dařilo nám přiblížil jejich trenér Petr Švec.

"Tentokrát jsme se rozhodli pro změnu a na domácím turnaji jsme nasadili dva vcelku vyrovnané týmy. Bohužel oba celky dostaly v prvních zápasech lekci z produktivity. Tým Black si pořádnou porci smůly vybral i ve druhém zápase, díky dvěma vlastním gólům se v podstatě připravil o výhru. Ta přišla až proti Toužimi a znamenala pro tým Black konečné páté místo. Tým White po úvodní porážce své zbylé dva zápasy již vyhrál a obsadil tak bronzovou pozici. Turnaj bereme jako zkušenost pro příště. Děkujeme hráčům za skvělé výkony a rodičům za jejich pomoc při pořádání."

 Na turnaji mladších žáků se představily také dívky

Nedělního turnaje mladších žáků se zúčastnil také tým našich dívek. Pro holky to byl druhý turnaj v sezóně a nevedly si vůbec špatně.

"Naše dívky startovaly na druhém turnaji a je potřeba je za jejich práci moc pochválit. Zadání užít si florbal a hrát útočně holky splnily na jedničku. Oproti minulému turnaji udělali posun především v napadání a držení pozic v pětkovém florbale. Výrazný posun nastal i co se týče výsledků, zatímco na minulém turnaji dva zápasy skončily předčasně, tak nyní se to žádnému ze soupeřů nepovedlo. Chválím tedy ještě jednou holky za jejich hru, bojovnost a přístup." okomentoval výkony našich holek trenér Lukáš Grundler.

Elévové proti starším soupeřům nezklamali

Posledním karlovarským týmem, který se představil na turnaji mladších žáků byli elévové z naší Akademie a proti starším protihráčům rozhodně nezklamali. Hned na úvod čekal naše hráče pořádně těžký oříšek v podobě silného Plamenu Chodov. Ač naši elévové bojovali, pomalejší rozjezd však zapříčinil porážku s pozdějším vítězem turnaje. Do druhého utkání nastoupili Hurricani bez respektu ke svým starším protihráčům a kamarádům z týmu Black a odměnou jim byla výhra. Do třetího zápasu proti Ostrovu nastoupili karlovarští elévové se stejným elánem a nasazením jako do toho předchozího. Díky tomu se dostali do tříbrankového vedení, jenže poté trochu polevili a nechali svého soupeře srovnat a dovést zápas do nájezdů, kde slavil právě Ostrov.

Hodnocení turnaje od trenéra Radka Hlouška: "Kluci na tomto turnaji předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v sezóně. Do zápasu přenášeli dovednosti získané v trénincích a bez respektu nastupovali proti starším protihráčům. Odměnou za to jim byly skvělé zápasy a řada nových zkušeností. Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony, rodičům za jejich podporu a speciální poděkování patří také třem našim hráčům, kteří na turnaji vypomáhali Toužimi."

Přípravka si užila domácí turnaj 

Na mladší žáky navázala v neděli po obědě přípravka, která bojovala o cenná vítězství a sbírala nové zkušenosti. 

"Do turnaje jsme tentokrát vyslali tři týmy, všem našim celkům se dařilo a my jako trenéři jsme mohli být opět nadmíru spokojeni. Na dětech je každým turnajem vidět obrovské zlepšení, za což jsme opravdu velmi rádi. Za své výkony si určitě zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Kromě hráčů chceme poděkovat také rodičům za jejich pomoc při pořádání a zajištění občerstvení pro všechny." zhodnotil turnaj jeden z trenérů přípravky Dominik Šíbl

Dorost "A" slaví s přehledem tři body

Na závěr nedělního dne se v Míčovce představil také elitní tým dorostu. Ten zatím drží čtvrtou pozici, která by mu zajišťovala postup do play off dorostenecké soutěže. V neděli chtěli si chtěli své místo pojistit v zápase s Českou Lípou. 

Domácí florbalisté byli od začátku aktivnějším týmem, v první třetině jim však chybělo více štěstí v zakončení a tak se prosadili pouze jednou zásluhou Jirky Šťovíčka. Ve druhé třetině pokračoval nastolený obraz hry, na rozdíl od úvodní části však Hurricani dokázali přetavit své šance v góly a to hned čtyřikrát. Postupně se prosadili Tomáš Smolka, Alex Ilčišin a hattrick zkompletoval Jirka Šťovíček. Ve třetí třetině už Česká Lípa, pro kterou to byl druhý zápas v řadě již neměla síly na obrat. Domácí přidali zásluhou Alexe Ilčišina a Petra Nöbauera další dvě branky a došli si pro jasné vítězství v poměru 7:0. Svým prvním čistým kontem v sezóně k výhře přispěl také gólman Martin Louda.

Dorost tedy splnil cíl a bere další tři body, díky kterým odskočili od páté Plzně na rozdíl třech bodů. Příští týden čeká naše hráče další dvojzápas, v Chomutově se poměří s Teplicemi a Klatovy.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Česká Lípa 7:0
branky:
9. Jiří Šťovíček, 22. Alex Ilčišin, 23. Tomáš Smolka, 25. Jiří Šťovíček, 30. Jiří Šťovíček, 35. Alex Ilčišin, 44. Petr Nöbauer; rozhodčí: Lukáš Grundler - Luděk Lejba; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Martin Louda 15 - Vojtěch Jirka 20; po třetinách: 1:0, 4:0, 2:0;

Pozápasový komentář jednoho z karlovarských trenérů Martina Kratochvíla: "Důležitá výhra, jsme rádi za ní, a i za to, že to skončilo s nulou na naší straně. Lípa už nám letos sebrala bod, hraje nepříjemně, o to víc jsme spokojeni, že jsme zápas od začátku do konce kontrolovali."

MLÁDEŽ MÁ ZA SEBOU POVEDENÝ VÍKEND

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');