Přijďte podpořit AČKO!

sobota 19. 1. | 14:00

Kanonýři KLADNO

VSTUP DO NOVÉHO ROKU NA JEDNIČKU, MUŽI VEZOU ŠEST BODŮ

Na první výjezd v roce 2019 se v pátek vydali naši muži. Po téměř 500 kilometrů dlouhé cestě byl naším soupeřem Florbal Havířov.

Karlovarští borci vstoupili do zápasu aktivně a již ve druhé minutě se dočkali první odměny, když se prosadil Dan Nicklas. To však byla jediný úspěch v první třetině a to z obou stran.

V té druhé to byl pro změnu Havířov, kdo dokázal rozvlnit síťku za gólmanem Zavadilem. Poté jako by však na havířovskou palubovku zavítal skutečný hurikán. Svěřenci Petra Pánka nastříleli během deseti minut pět branek a rázem se dostali do jednoznačného vedení. Nejprve zopakovali akci jako přes kopírák nahrávající Honza Zavadil a zakončující Dan Nicklas, poté se nádhernou ranou prezentoval Michal Strachota, čtvrtou branku pak zapsal Michal Chudina, na 5:1 zvýšil při chuti hrající Honza Zavadil a desetiminutovku snů dokonal využitou přesilovkou Míra Lisa. Havířovu se nakonec přeci jen povedlo ještě snížit, před záverečnou třetinou však ztrácel čtyři trefy.

Ve třetí části to vypadalo jako by obrany dostaly volno, diváci v havířovské hale viděli celkem devět branek. Oba týmy se o ně naštěstí téměř spravedlivě a naši hráči se tak mohli radovat z vítězství v poměru 11:6. Pěti body (1+4) se na výhře podílel Honza Zavadil, hattrick a jednu asistenci zaznamenal jeho parťák z lajny Dan Nicklas.

Florbal Exelsior Havířov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:11
25. Jakub Vilím, 38. Adam Feber, 42. Adam Feber, 54. Jakub Vilím, 57. Kamil Peřka, 59. Daniel Filip - 2. Daniel Nicklas, 25. Daniel Nicklas, 29. Michal Strachota, 31. Michal Chudina, 33. Jan Zavadil, 36. Jaromír Lisa, 45. Daniel Nicklas, 52. Michal Klápa, 53. Miroslav Šnajdr, 55. Jaromír Lisa, 57. Miroslav Šnajdr; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 2:2; využití: 0:2; diváků: 152; zásahy brankářů: Vojtěch Stefan 14, David Funiok ? - Václav Zavadil 24; po třetinách: 0:1, 2:5, 4:5;

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Jsme rádi. že když jsme jeli takovou dálku se nám podařilo zvítězit. V zápase jsme dominovali na míčku a vytvářeli si brankové příležitosti a věřím, že jsme zaslouženě vyhráli. Důležité bude potvrdit 3 body výhrou zítra s MVILEM. Děkujeme soupeři a divákům."

O pouhých sedmnáct hodin později nastoupilo áčko ke druhému střetnutí, po přesunu do Ostravy změřilo síly s místním MVILem. Domácí tým dostal hned v úvodu k dispozici trestné střílení, které však skvěle přečetl Dan Váradi a nedopustil změnu skóre. V páté minutě už se však Ostrava dočkala a po rychlé kombinaci se dostala do vedení. Karlovarští srovnali ve čtrnácté minutě zásluhou Michala Strachoty. A to navíc nebylo vše, Dan Nicklas totiž v přesilové hře opět potvrdil svojí střeleckou extratřídu a stanovil tak stav 2:1 pro svůj tým.

Nejlepší pasáží našeho týmu v zápase s Havířovem byla druhá třetina a i proti Ostravě jí odehrál skvěle. Nejprve vypálil Štefan Nagy a jeho tvrdá střela zapadla přesně k tyči Kořinkovi branky. O pouhou minutu později byli diváci v ostravské hale svědky nádherné akce po ose Klápa - Strachota - Mutínský a rázem to bylo 4:1.

Poté to dlouho vypadalo jako by začala soutěž o největšího spalovače šancí. Na další branku se čekalo až do poloviny třetí třetiny, kdy podruhé v zápase překonal Kořínka Jirka Mutínský. O pouhou půl minutu později přidal šestý gól Míra Lisa a jelikož všechny ostravské pokusy spolehlivě likvidoval Dan Váradi bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto. Definitivní razítko na karlovarskou výhru pak dal ještě v závěru do prázdné branky Michal Klápa.

1. MVIL Ostrava WOOW - FB Hurrican Karlovy Vary 2:7
5. Václav Jurdzin, 59. Jakub Smrčka - 14. Michal Strachota, 18. Daniel Nicklas, 25. Štefan Nagy, 26. Jiří Mutínský, 52. Jiří Mutínský, 53. Jaromír Lisa, 58. Michal Klápa; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 70; zásahy brankářů: Vojtěch Kořínek 17 - Daniel Váradi 21; po třetinách: 1:2, 0:2, 1:3;

Komentář karlovarského trenéra pana Petra Pánka: "Jsme vděční, že jsme z výjezdu získali 6 bodů. Dnes to bylo velké trápení v zakončení, naopak naše defenziva byla výborná. Děkuji soupeři a divákům."

A-tým tedy splnil cíl a veze si domů šest bodů. Příští týden hrajeme doma, v sobotu od 14:00 přijedou do Míčovky Kanonýři Kladno.