MUŽI ROZDRTILI ROŽNOV A SLAVÍ NEJVYŠŠÍ VÝHRU V SEZÓNĚ

V neděli v podvečer nastoupili muži k již sedmému utkání prvoligové sezóny. Naším soupeřem byl tentokrát celek až z druhého konce republiky, konkrétně Rožnov pod Radhoštěm. Oba celky před zápasem dělilo sedmnáct bodů a bylo tedy jasné, kdo je favoritem.

Papírové předpoklady se začaly naplňovat již ve druhé minutě, kdy otevřel gólový účet zápasu Dan Nicklas. Poté domácí hráči soutěžili o to, kdo spálí větší šanci, další branka přišla až ve čtrnácté minutě, kdy si míček vyměnili Kuba Pecha s Filipem Chmelíčkem a druhý jmenovaný zvýšil na 2:0. Skóre se pak měnilo ještě jednou, přesilovou hru využil po tvrdé střele Honza Zavadil.

V posledních zápasech Hurricanům skvěle fungovaly druhé třetiny a jinak tomu nebylo ani proti Rožnovu. Po pouhých čtyřiačtyřiceti vteřinách vybídl Michal Strachota ke skórování Michala Klápu a ten ze svého oblíbeného místa nezaváhal. Hosté hrozili pouze z ojedinělých akcí, jednu takovou využili krátce po čtvrtém inkasovaném gólu. Domácí to však nerozhodilo Kuba Pecha přispěchal s bleskovou odpovědí. V devětadvacáté minutě se při přesilové hře nahrál Michal Klápa Honzovi Zavadilovi a ten vstřelil svůj druhý přesilovkový gól v zápase. V závěru třetiny se s brankami roztrhl pytel, nejprve domácí zaspali při bránění standartní situace a Rožnovu se povedlo alespoň kosmeticky upravit výsledek. Stav 6:2 však trval jen krátce, domácí totiž nasypali během minuty do hostující klece další tři trefy. Jmenovitě slavili úspěch Michal Klápa, Honza Zavadil a Michal Chudina.

V letošní sezóně jsme dvakrát již dvakrát dali deset a více branek, ani jednou však doma. To se změnilo hned v úvodu třetí třetiny, kdy na 10:2 zvýšil Michal Klápa, který tak stejně jako Honza Zavadil zkompletoval hattrick. Třetí třetina se poté již v klidu dohrávala, domácí kontrolovali výsledek, přidali ještě pár branek. Podruhé v zápase se mohl radovat Dan Nicklas, ke čtyřem nahrávkám přidal gól také Michal Strachota. Premiérovou  branku v karlovarském dresu zaznamenal Ondra Vašíček. Na konečných 14:2 pak v závěru uzavřel Michal Klápa.

A-tým tedy splnil povinnost a po nejvyšší výhře v sezóně zůstává stále stoprocentní na čele 1.ligy. Příští víkend čeká svěřence Petra Pánka pořádná dřina. V sobotu v Míčovce přivítají jednoho z adeptů na postup a aktuálně třetí Kladno, v pondělí pak jedou na palubovku druhého Chomutova. Tento dvojzápas tedy bude nejtěžší zkouškou pro náš tým a ukáže jak na tom kluci jsou.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Dnes bych chtěl pochválit kluky za koncentraci po celý zápas vzhledem k sestavě soupeře, která dnes přijela. Zároveň děkuji soupeři, že zápas nevypustil a bojoval až do konce, přeji mu šťastnou cestu domů. Naše skvělé diváky bych chtěl pochválit a zároveň je pozvat na duel s favoritem soutěže, který bude určitě úžasnou florbalovou podívanou."

FB Hurrican Karlovy Vary - 1. FBK Rožnov p/R 14:2
2. Daniel Nicklas, 14. Filip Chmelíček, 16. Jan Zavadil, 21. Michal Klápa, 25. Jakub Pecha, 30. Jan Zavadil, 39. Jan Zavadil, 39. Michal Chudina, 40. Michal Klápa, 41. Michal Klápa, 54. Michal Strachota, 56. Daniel Nicklas, 59. Ondřej Vašíček, 59. Michal Klápa - 24. Ondřej Smékal, 38. Jakub Kostelecký; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:5; využití: 3:0; diváků: 157; zásahy brankářů: Daniel Váradi 21 - Jiří Škrobák 46; po třetinách: 3:0, 6:2, 5:0;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');