MUŽI SE POKUSÍ VRÁTIT NA VÍTĚZNOU VLNU PROTI HAVÍŘOVU

A-tým aktuálně prochází náročným obdobím, kdy je čekají aspiranti na ty nejvyšší příčky, jeden z nich Znojmo nám minulý víkend body sebral. V sobotu se tedy muži budou chtít vrátit na vítěznou vlnu. Soupeřem bude Florbal Havířov.

Torpédo, jak je tento tým známý v českém florbale patří mezi tradiční účastníky 1.ligy, několikrát si však již vyzkoušel i nejvyšší soutěž. Před letošní sezónou zaznamenal havířovský tým změnu na trenérské pozici, po konci kariéry se kormidla ujal Hynek Plášek. A ten mohl přivítat do kádru velkou posilu, po půlroční zkušenosti v superligových Vítkovicích se vrátila útočná opora Matěj Černý. Nejproduktivnějším hráčem je však Adam Feber. Při pohledu na tabulku zjistíme, že Havířov momentálně okupuje sedmé místo se ziskem sedmnácti bodů, na první šestku začíná pomalu nabírat ztrátu.

Naši muži po osmi zápasové vítězné sérii v úvodu sezóny prohráli dvě z posledních třech utkání. Náskok na čele se tak rázem smrskl na jediný bod. Nyní si tedy nemůžeme dovolit zaváhat. Dopomoci by k tomu klukům mohla domácí palubovka, jelikož v Míčovce jsme body ještě neztratili a taky jedna velmi zajímavá posila, kterou je Tomáš Nushart. 

Tomáš je borec se superligovými zkušenostmi. V nejvyšší soutěži sbíral starty v dresu Bohemians, Tatranu Střešovice a Kladna. V sezóně 2016/2017 se dokonce vešel do desítky nejproduktivnějších hráčů Superligy. Úspěšný ročník vynesl Tomášovi zahraniční angažmá, když dostal šanci zahrát si rok ve švýcarském Grünnenmatu. Kromě úspěšné klubové kariéry nakoukl produktivní útočník také do reprezentace, konkrétně s tou juniorskou vybojoval na Mistrovství světa čtvrté místo. 

Tomáš Nushart se s námi také podělil o své první pocity z nového angažmá.

"Co se týče sportovní stránky, tak mám od nového angažmá jen ty nejvyšší ambice. Na druhou stranu je teď pro mě důležité se začít florbalem opět bavit. Užívat si každý zápas i trénink a užít si volný čas s fajn lidmi.

S karlovarským týmem jsem zatím absolvoval pouze pár tréninků, takže je na nějaké hodnocení ještě brzo, nicméně s většinou hráčů se znám ze svých bývalých působišť, což mi v aklimatizaci jistě pomůže.

Na zápas s Havířovem se těším, hlavně z toho důvodu, že si po dlouhé době opět zahraji ostré utkání. Ta pauza, kdy se řešil můj přestup byla strašně dlouhá. Takže z pocitů převládá především nadšení a od sobotního zápasu očekávám, že se dostanu zpět na hřiště, zahrajeme si super florbal, který bude diváky bavit a vrátíme se na vítěznou vlnu."

Doma jsme zatím stále neporaženi a bude nesmírně důležité, aby to tak zůstalo i po víkendu. K tomu bude opět potřeba pořádná divácká podpora, takže v sobotu po obědě se vidíme všichni v Míčovce.

Sobota 16.11.2019

HMS Karlovy Vary 

14:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Exelsior Havířov

 

LUKÁŠ KORBEL

MUŽI SE POKUSÍ VRÁTIT NA VÍTĚZNOU VLNU PROTI HAVÍŘOVU

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');