NEJSTARŠÍ KATEGORIE ZAVÁHALY, HRÁLA TAKÉ PŘÍPRAVKA A DÍVKY

Máme za sebou víkend plný mládežnického florbalu. Pojďme se podívat, jak se jednotlivým kategoriím dařilo.

Dorostu těsně utekl postup

Dorost "A" měl před posledním dvojzápasem stále možnost postoupit do play off 1.ligy dorostu. K tomu však potřeboval na domácím hřišti získat šest bodů.

V prvním zápase na naše hráče čekal pořádně těžký oříšek a to druhý celek tabulky Liberec. V úvodu, jako by na dorostencích ležela tíha tohoto utkání a po první třetině prohrávali 2:4. O dvě branky se postarali Jirka Šťovíček a Tomáš Smolka. Prostřední část nabídla dva gólové momenty, po jednom na každé straně, na té karlovarské slavil úspěch Jaromír Péc. Na začátku třetí třetiny dostali domácí hráči k dispozici přesilovou hru, kterou využil Ondra Ančinec a dostal svůj tým na dostřel. Poté přišel pro dorostence kritický moment, když museli bránit dvojnásobné oslabení. To se jim povedlo a krátce po jeho konci přišel pro Liberec trest, když na 5:5 vyrovnával Matěj Korbel. Jenže to bylo málo, svěřenci Míry Závory a Martina Kratochvíla potřebovali získat tři body a tak v závěru zkusili hru bez brankáře, v ní se jim důležitý gól vstřelit nepovedlo, naproti tomu sami jednou inkasovali a prohráli tak 5:6.

Komentář karlovarského trenéra Miroslava Závory: "O zápase rozhodly naše chyby v první třetině, které soupeř nemilosrdně trestal. Po celý zápas jsme se snažili být aktivním týmem, bohužel vyložené šance jsme nedokázali proměnit. Cesta je ještě dlouhá a my rozhodně nejsme u konce. Děkujeme rodičům a fanouškům, že nás podporují celou sezónu."

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Liberec 5:6
9. Jiří Šťovíček, 12. Tomáš Smolka, 29. Jaromír Péc, 33. Ondřej Ančinec, 43. Matěj Korbel - 2. Jonáš Volhejn, 8. Milan Sucharda, 15. Matěj Volejník, 15. Filip Smutný, 17. Jonáš Rais, 45. Dominik Musil; rozhodčí: Lukáš Hajšman - Jaroslav Němeček; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Martin Louda 29 - Andreas Vogt 27; po třetinách: 2:4, 1:1, 2:1;

Do druhého utkání proti Kadani už tedy karlovarští florbalisté šli bez možnosti postoupit a bojovali tedy především o to, aby se rozloučili se sezónou vítězně. Utkání mělo od začátku jednoznačný průběh. Domácí borci vedli po první třetině již 6:1 a v dalším průběhu svůj náskok navyšovali až na konečných 13:5. Hattrick si při vysoké výhře připsal Patrick Lenke.

Komentář karlovarského trenéra Martina Kratochvíla: "Děkujeme Kadani za férový zápas. Našim hráčům poděkujeme na plánované schůzce, ale děkujeme jejich rodičům a našemu vedení Hurricanů za podporu, kterou jsme po celou sezónu měli. Jen škoda, že jsme to nedotáhli do vysněného play-off, nicméně takový je sport."

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC DDM Kati Kadaň 13:5
2. Patrick Lenke, 3. Jan Mašát, 4. Petr Nöbauer, 6. Patrick Lenke, 11. Matěj Korbel, 13. Jaromír Péc, 16. Tomáš Smolka, 17. Jiří Šťovíček, 18. Martin Prokopec, 26. Jan Mašát, 29. Ondřej Ančinec, 38. Patrick Lenke, 41. Adam Zahraj - 9. Mikuláš Kulík, 20. Jiří Němec, 24. Roman Šatánek, 33. Jiří Němec, 40. Roman Šatánek; rozhodčí: Tomáš Kapr - Luděk Lejba; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 68; zásahy brankářů: Martin Louda 20 - Vojtěch Jiráček 2, Jan Leština 3, Filip Staněk 7; po třetinách: 6:1, 5:2, 2:2;

Junioři poprvé zaváhali

Ve značně obměněné sestavě odcestovali junioři v neděli k dvojzápasu do Domažlic. A nesehranost se ukázala v prvním zápase s Rokycany. V něm museli junioři od úvodu dotahovat, když po první třetině prohrávali 2:4. V prostřední periodě se jim sice povedlo srovnat, nicméně Rokycany se rychle vrátili zpět do vedení. O to definitivně přišli ve třetí třetině, kdy nejprve Patrik Konopásek bleskově srovnal a ten samý hráč i minutu a půl před koncem rozhodl o karlovarské výhře v poměru 7:6.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC RAMOS ROKYCANY 7:6
7. Tom Schöniger, 11. František Kodádek, 15. František Kavúr, 15. Tomáš Riedl, 15. František Kodádek, 25. Patrik Konopásek, 35. Patrik Konopásek - 3. Filip Pokorný, 4. Lukáš Mašek, 6. Jakub Potůček, 10. Michal Ernest, 13. Jakub Potůček, 22. Michal Ernest; rozhodčí: Jaroslav Hlaváč - Jakub Iha; vyloučení: 5:0; využití: 0:2; diváků: 10; zásahy brankářů: Roman Zápolský ? - Lukáš Nesét ?, Martin Štochl ?; po třetinách: 2:4, 3:2, 2:0;

Druhý zápas s Horšovským Týnem by se dal shrnout jako jedno velké trápení v koncovce. Hurricani svého soupeře tlačili, nicméně se jim nedařilo překonat soupeřova gólmana. V závěru se to sice povedlo Patriku Konopáskovi, byl to však ojedinělý úspěch a jelikož Horšovský Týn již předtím vstřelil dvě branky byla z toho první porážka pro juniory v sezóně.

FB Hurrican Karlovy Vary - GO - GO Horšovský Týn 1:2
35. Patrik Konopásek - 4. Jan Klas, 32. Lukáš Plášil; rozhodčí: Martin Klán - Daniel Pešek; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Ondřej Strnad 16 - Dominik Votava 12; po třetinách: 0:1, 0:0, 1:1;

Dívky se představily v Tlučné

Holky tentokrát vyrazili do Tlučné, kde se zúčastnili turnaje mladších žáků. Jak se jim dařilo nám přiblížil jejich trenér Lukáš Grundler.

"Přestože nám chybělo štěstí na branky, musím holky pochválit za jejich herní zlepšení, posun dopředu byl vidět zápas od zápasu během celého turnaje. V posledním utkání se pak dokázaly semknout jako tým, což hodnotím velmi pozitivně. Naopak se nám nedařilo v přistupování k míčku a hráčům. Chyběl nám také větší důraz před brankou. V šatně jsme pak u videa rozebrali naše hlavní chyby, což věřím, že nám do budoucna pomůže ke zlepšení. Toho však nedosáhneme bez navýšení počtu tréninků a častější účasti na turnajích."

Přípravka hrála v Ostrově

Poslední kategorií, která o víkendu hrála byla naše přípravka. Na turnaj do Ostrova odjeli tři týmy, které doplnili ještě hráči z minipřípravky. Turnaje se bohužel nezúčastnilo mužstvo Sokolova a tak na naše hráče čekaly pouze čtyři zápasy. Tým Black prošel celým turnajem bez jediného zaváhání a za zmínku stojí například nádherný zápas s jejich kamarády z týmu White. V týmu Red kluci z přípravky sbírali především zkušenosti a nakonec jim chyběl pouze kousek štěstíčka aby uhrál body proti elitnímu Ostrovu.