NEVÝKONNOSTNÍ KATEGORIE I DÍVKY VYMÝŠLÍ NOVÉ AKTIVITY

 

Podle sportovního manažera bude zbytek sezóny úplně jiný, než jsme za ty roky zvyklí. Věří také v širší záběr aktivit. 

 

  

Ahoj Lukáši, jako sportovní manažer máš na starosti tréninkový proces celého klubu. Pojďme se bavit o nevýkonnostních kategoriích a dívkách. Jaké vidíš odlišnosti a jak se v současné době s tréninky perete?

Každá věková kategorie má své odlišnosti. Tím pádem hlavní trenéři musí přistoupit ke každé trochu jinak v rámci tréninkového procesu. Nejvíce se nyní pereme s motivací hráčů i hráček k zapojení do aktivit.

 

Jaká je náplň tréninků?

Naším cílem je pohybová všestrannost, radost ze sportu a udržení se aspoň v nějakém sociálním kontaktu. U nevýkonnostních kategorii i dívek máme online tréninky, florbalové i pohybové výzvy, kde je naší snahou pracovat na technice s florbalkou a pohybových schopnostech. Do online tréninků se snažíme zapojovat hráče A týmu, juniorů a hledáme hosty i mimo náš klub. Během online tréninků se mění trenéři mezi kategoriemi. Tímto se snažíme stereotypní tréninkový proces zpestřit.

Využíváme možnosti chodit na venkovní tréninky v omezeném počtu, kde se zaměřujeme opět na pohybový rozvoj. U starších hráček se ještě zaměřujeme na vytrvalostní tréninky, buď formou běhu, běžek, bruslení, nebo nyní také jízdy na kole. Jako bonus pro každou rodinu nabízíme možnosti volnočasových aktivit, jako je "Geocaching", "Cesta za pokladem" nebo nově online tréninku pro rodiče.

 

 

Chtěl bych touto cestou apelovat na všechny hráče, hráčky a také rodiče, že tohle je pro nás v současné době jediná možnost, jak s hráči navázat sociální kontakt a také, jak se mohou spoluhráči z týmu vzájemně vidět alespoň na online platformě.

 

Rozumím a co pak bude následovat?

Tím, že hledáme způsoby, jak umožnit tréninky, tak vždy po rozvolnění pořádáme tréninky ve venkovních nebo vnitřních prostorách. Například, vláda odsouhlasí změny v pondělí, my je v úterý realizujeme. Čekáme na první možnost, kdy se opět budeme moci vrátit do haly, kam se všichni nejvíc těšíme. Všichni si chceme zatrénovat společně, zahrát se mezi sebou a samozřejmě také s ostatními kluby.  

Oproti původnímu plánu počítáme s tréninky v hale až do konce června. Původně jsme počítali s halovými tréninky jen do konce dubna. V případě zájmu plánujeme také tréninky o letních prázdninách v hale či venku.

 

Je toho opravdu hodně. Plánuješ nějaké další aktivity?

Samozřejmě máme s trenéry další varianty. Momentálně řešíme například Večerní cestu za pokladem, orientační běhy, tréninky s trenéry z jiného oboru a další aktivity, které zatím nechci prozrazovat.

 

Myslíš si, že se ještě budou dohrávat ligové soutěže?

Jako hejtman Karlovarského kraje pro Karlovarsko-Plzeňský region Českého florbalu mohu říci, že snahou regionu i celého Českého florbalu je soutěže opět rozjet. Jsou připraveny varianty rozjezdu až na nejzazší, květnový termín. Pokud by ani tohle nevyšlo, klub je připraven zorganizovat vlastní turnaje až do června a samozřejmě má v plánu zúčastnit se také některých tradičních letních turnajů. Také si necháváme otevřenou možnost na prázdniny podle zájmu našich členů, stejně jako s tréninky.

 

Poslední otázka se týká přípravy na příští sezónu. Jak o tom uvažuješ?

 

Cíl je jasný. Udržet co největší počet dětí u sportu a po rozjezdu nalákat co nejvíce nových sportovců. Poté je důležité případné prázdninové tréninky navázat na další plánované aktivity klubu, jako jsou sportovní příměstské tábory, florbalový kemp i dívčí soustředění. Po kempech přejdeme naplno do přípravných utkání, turnajů a v září, doufejme do tradičního kolotoče ligových klání. Už se na to všichni moc těšíme a já jsem optimista, že ta situace bude dobrá a naše plány se povede zrealizovat! 
 
NEVÝKONNOSTNÍ KATEGORIE I DÍVKY VYMÝŠLÍ NOVÉ AKTIVITY

Partneři