NICKLAS PĚTI GÓLY ŘÍDIL JASNOU VÝHRU NAD HAVÍŘOVEM

V sobotu krátce po poledni napsala 1.ligy své další pokračování. A-tým tentokrát v Míčovce vyzval sedmý tým tabulky Florbal Havířov.

Hosté do Karlových Varů přicestovali již včera, aby se v klidu připravili a doufali, že jim to může pomoci k bodovému zisku. Byli to však domácí, kteří v sedmé minutě otevřeli skóre. Konkrétně se mohl radovat Dan Nicklas, který využil nabídku od Míry Šnajdra. Stejný hráč se o slovo přihlásil opět o chvíli později, tentokrát se dostal k odraženému míčku a nádhernou ranou vymetl šibenici havířovské branky. Více se toho již v první třetině nestalo a tak oba celky odešly do kabin za stavu 2:0.

I ve druhé části si Hurricani přichystali branku na sedmou minutu, do statistik se zapsal Michal Strachota. Aktivita domácích nepolevovala a brzy mohli skóre opět navýšit, jelikož dostali k dispozici přesilovou hru. Na její využití potřebovali kluci pouhé tři vteřiny. Honza Zavadil vypálil a míček tečoval těsně před gólmanem Dan Nicklas, který tak zkompletoval hattrick. Aby toho nebylo málo, tak v pětatřicáté minutě se o slovo přihlásil také Michal Klápa, jehož pokus zapadl s přispěním teče některého z obránců až za překvapeného gólmana. V karlovarské brance dlouho deptal havířovské střelce skvělý Váša Zavadil, bohužel o čisté konto přišel krátce před koncem prostřední periody, kdy si i Havířov připsal využitou početní výhodu. Poslední slovo však měli opět naši kluci, když Filip Chmelíček s Kubou Pechou výborně vyřešili přečíslení a druhý jmenovaný zvýšil na 6:1.

Velmi produktivní byla v zápase druhá karlovarská lajna a potvrdilo se to hned na začátku třetí třetiny, kdy Honza Zavadil vybídl ke skórování zpoza branky Matěje Svatka a ten jeho nabídku uklidil přesnou ranou k tyči. Demolice pokračovala i nadále, na zápas se evidentně dobře vyspal Dan Nicklas, který se nespokojil s hattrickem a přidal další dvě branky. Diváci si po jeho příspěvku žádali pověstnou desítku a jejich volání vyslyšel čtyři minuty před koncem Kuba Pecha. Ten tak přidal druhou branku v zápase a potvrdil, že se mu v posledních týdnech daří. Havířov již v závěru pouze korigoval na konečných 10:2. Nic to však nezměnilo na tom, že tři body a první místo v tabulce zůstanou i po tomto hracím kole v Karlových Varech. Další utkání odehrají svěřenci Petra Pánka příští neděli, kdy zajíždějí na palubovku bývalého superligisty Bulldogs Brno.

Pozápasový komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Dnes zasloužená výhra, zápas jsme měli pod kontrolou od začátku do konce. Děkujeme soupeři za zápas, přejeme mu hodně štěstí zítra v Ústí a děkujeme našim fanouškům, že si našli v takto brzkých hodinách čas a přišli nás podpořit."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Exelsior Havířov 10:2
7. Daniel Nicklas, 9. Daniel Nicklas, 27. Michal Strachota, 29. Daniel Nicklas, 35. Michal Klápa, 39. Jakub Pecha, 42. Matěj Svatek, 49. Daniel Nicklas, 53. Daniel Nicklas, 57. Jakub Pecha - 39. Adam Feber, 57. Jakub Vilím; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 156; zásahy brankářů: Václav Zavadil 33 - Denis Jasiok 30, David Lipowski 6; po třetinách: 2:0, 4:1, 4:1;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');