NICKLAS S CHMELÍČKEM ŘÍDILI VÝHRU NAD CHOMUTOVEM

Poprvé v roce 2020 se naše áčko představilo na domácím hřišti. Netradičně v pátek jsme v Míčovce přivítali Chomutov, kterému jsme měli co vracet, jelikož na jeho palubovce jsme v prvním letošním střetnutí prohráli 9:8.

V úvodu to byla dlouho přehlídka zahozených šancí, naši borci dlouho ztroskotávali na chomutovském gólmanovi, který svůj tým několikrát podržel. Chomutov hrozil především z rychlých protiútoků a jeden takový dokázali ve třinácté minutě i proměnit. To byla nakonec jediná branka první třetiny a domácí si tak do kabin odnesli ztrátu 0:1.

Střelecké trápení pokračovalo i zkraje druhé části. Ukončil ho až v polovině zápasu Dan Nicklas, který zakončil karlovarské přečíslení. Naše hráče branka nakopla a o sedm minut později si vzali poprvé v zápase vedení, to když Michal Klápa střelou z otočky zamířil přesně k tyči. Stejný hráč se o slovo přihlásil opět o chvíli později, kdy po pěkné kombinaci na jeden dotek našel křižnou přihrávkou Filipa Chmelíčka, který neměl nejmenší problém trefit odkrytou klec a zvýšit tak na 3:1.

Tak jak skončila druhá třetina, tak začala ta třetí. Při odloženém chomutovském vyloučení vyslal Michal Klápa další parádní nahrávku na Filipa Chmelíčka a ten se ani napodruhé nezmýlil. Karlovarský tým byl při chuti, tentokrát se o slovo přihlásil druhý útok, kde Dan Nicklas neomylně zamířil do šibenice. Krátce na to dostal Chomutov šanci ještě s výsledkem něco udělat v podobě přesilové hry, tu však využít nedokázal a tak přišel trest. Honza Zavadil našel potřetí v utkání Dana Nicklase a ten ani tentokrát nezaváhal, zároveň tak zkompletoval hattrick. Tým trenéra Martina Bociana ještě vykřesal naději na zdramatizování, když si slabší chvilku vybral jinak tradičně skvělý Váša Zavadil, který inkasoval po standartní situaci z rohu. Hurricani však měli ve svém středu při chuti hrajícího Dana Nicklase. Ten vstřelil již svou třetí branku během dvanácti minut a celkově čtvrtou v zápase. A pokud se ptáte, kdo mu nahrával, tak ano byl to opět Honza Zavadil, který mu tak přihrál na všechny góly. Závěr už se proměnil v exhibici domácího celku, o pouhých dvacet vteřin později zakončil pěknou akci ranou do zcela odkryté branky Jirka Mutínský. A definitivní razítko na další domácí vítězství dal ihned po dalším buly Filip Chmelíček. Ten tak rovněž zkompletoval hattrick. Třetí asistenci si u tohoto gólu připsal Michal Klápa, který tak do statistik zapsal rovněž čtyři body.

A-tým tedy po pomalejším rozjezdu dominoval a došel si tak pro další důležité tři body. Pro kluky to byla již jedenáctá domácí a v Míčovce tedy ještě nezaváhali. Již příští víkend můžou muži přidat dvanáctou a celkově jubilejní dvacátou v sezóně. V sobotu přivítáme ex-superligové Znojmo. Start je tentokrát naplánován již na 14 hodinu.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Kromě  první třetiny, kdy jsme měli absolutně neefektivní zakončení jsme zápas měli pod kontrolou. Od druhé třetiny se herní převaha projevila i ve vstřelených brankách a ve třetí jsme jen potvrdili svou dominanci na hřišti. Výborná hra dozadu, dopředu nám to nakonec taky vyšlo. Děkujeme soupeři a skvělým fanouškům

FB Hurrican Karlovy Vary - HEROS Florbal Chomutov 9:2
31. Daniel Nicklas, 38. Michal Klápa, 39. Filip Chmelíček, 42. Filip Chmelíček, 44. Daniel Nicklas, 52. Daniel Nicklas, 57. Daniel Nicklas, 57. Jiří Mutínský, 58. Filip Chmelíček - 13. Tomáš Novotný, 55. Petr Linc; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 180; zásahy brankářů: Václav Zavadil 31 - Karel Šantora 40; po třetinách: 0:1, 3:0, 6:1;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');