OHLÉDNUTÍ ZA ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1.LIGY MUŽŮ

Základní část 1.ligy je minulostí a nyní elitní osmičku čeká vrchol sezóny v podobě PLAY OFF. Ani letos mezi ní nebude chybět karlovarský A-tým, který tak ve své třetí prvoligové sezóně okusí boje o Superligu podruhé. 

Vyřazovací boje začínají již o víkendu, v sobotu a v neděli přivítáme doma Kanonýry Kladno. Ještě než to vypukne pojďme se podívat, jak jsme si vedli v základní části.

V tvrdé konkurenci bereme čtvrté místo

A-tým před letošní sezónou výrazně obměnil kádr a to byl znát v úvodu sezóny, kdy se náš tým rozehrával pomaleji. Nakonec jsme se však rozjeli a dlouho drželi třetí místo, o které jsme přišli až v posledním kole. V nesmírně vyrovnané tabulce jsme nakonec získali 50 bodů za 14 výher, 3 výhry v prodloužení, 2 prohry v prodloužení a 7 porážek. 

Ve vstřelených i inkasovaných brankách jsme rovněž čtvrtí

O tom, že nám je čtvrtá pozice nejspíše souzena svědčí i pohled na vstřelené a inkasované góly. Co se týče útoku, tak jsme vstřelili 198 branek. Nejlepším týmem byl právě náš soupeř v 1.kole play off z Kladna, který rozvlnil síť celkem 254 krát. V obdržených brankách jsme rovněž čtvrtí a dostali jsme jich 154. Nejlepší obranou se pyšní Hattrick Brno. Kladno je pak šesté.

V přesilovkách patříme k elitě, při oslabeních musíme přidat

Využitá přesilovka je často základem úspěchu a v play off to platí dvojnásob. Hurricani v této disciplíně patří k elitě,  s úspěšností 43,48% jim patří třetí místo a celkem v početní výhodě vstřelili 20 branek. Zajímavostí je rovněž to, že jsme jako jediný prvoligový celek při vlastní přesilovce neinkasovali. Pokud se ptáte jak jsou na tom kladenští hráči, tak ti v početních výhodách září. Jejich procento využití se zastavilo až na čísle 82,61 a jasně obsadili první pozici.

Naopak v čem musíme přidat jsou oslabení, v nich jsme až desátí a proti týmu s nejlepšími přesilovkami se na to musíme dobře připravit. 

V individuálních statistikách vládneme 1.lize

Když se podíváme na individuální statistiky, tak zde si vedeme výborně. Bodování týmu vyhrál Michal Strachota, který posbíral fantastických 76 bodů za 30 branek a 46 asistencí. A to není vše, právě v brankových přihrávkách byla naše letní posila nejlepší v celé soutěži. Celkově mu jeho bodový počin stačil na čtvrté místo v kanadském bodování 1.ligy. Hned za ním se umístil jeho kolega z útoku Michal Klápa. Ten získal rovných sedmdesát bodů a vynikal především ve střílení branek, celkem gólmany soupeřů překonal 57 krát a o jedenáct tref porazil v pořadí druhého Luďka Ondráčka. Na 38 z nich mu nahrál právě Michal Strachota, který se tedy hned po svém příchodu stal největším tahounem týmu. Na třetím místě pak skončil s šestačtyřiceti body Honza Zavadil (17+29), čtvrtý byl Dan Nicklas (24+8). Elitní pětku  týmu pak uzavřel junior Jirka Mutínský, který si při své premiérové sezóně v mužské kategorii zapsal velmi dobrých 20 bodů za 10 branek a stejný počet nahrávek.

Pokud něco Karlovy Vary netrápilo tak jsou to brankáři. K loňské jedničce Danovi Váradimu před sezónou přišel Venca Zavadil a spolu vytvořili silný tandem. Dan v sezóně naskočil do čtrnácti zápasů, úspěšnost zásahů měl 79,89 %, což mu stačilo na sedmé místo. Průměr obdržených branek pak stlačil na číslo 5,61. Venca Zavadil zasáhl do třinácti duelů, s úspěšností zásahů 79,83% se zařadil hned za Dana. Zároveň se mu povedlo vychytat jedno čisté konto, kterým přispěl k drtivé výhře 11:0 nad Startem.

Nejvíce vylučovaným hráčem byl kapitán Míra Šnajdr s 18-ti trestnými minutami. V sezóně však dostal i jeden osobní trest. Nejvíce dvouminutových trestů obdrželi Honza Zavadil a Jarda Jaroš a to celkem šest. "Zlým" mužem celé soutěže byl Jiří Gregor ze Slovanu Havířov, který posbíral 37 trestných minut. Co se týče týmové disciplíny, tak tam patříme mezi nejslušnější celky. S 99 trestnými minutami jsme až na desátém místě.

Fanoušci ve Varech na florbal chodí

Důležitou součástí florbalu ve Varech jsou i fanoušci, těch vloni chodilo nejvíce v celé soutěži a i letos to bylo velmi dobré. Celkem do Míčovky zavítalo 2029 diváků, což nám v pořadí týmů přisoudilo páté místo. V loňské sezóně nám však výrazně návštěvnost vylepšil School Match a dalo by se tedy říci, že letošní návštěvnost byla ještě lepší. Nejvíce fanoušků, celkem 222 přišlo na zápas proti Black Angels. Přes 200 si jich pak našlo cestu do Míčovky na souboj proti Kladnu a my doufáme, že tomu tak bude i v play off a třeba pokoříme i vyšší čísla.

 

 

LUKÁŠ KORBEL

 

 

 

 

 

 

OHLÉDNUTÍ ZA ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1.LIGY MUŽŮ

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');