2. KOLO POHÁRU ČP - OSTRÝ START MUŽSKÉHO ÁČKA

Pro A-tým florbalistů Hurricanu začala sezóna pohárovým zápasem proti Red Dragons Hořovice. Karlovarský tým byl pro tento duel favoritem, ale s týmem z Hořovic nikdy předtím nezměřili na hřišti své síly.

 

Do utkání ze zdravotních důvodů nenastoupilo několik opor Hurricanu a bylo tak nutné sáhnout do řad hráčů z juniorky. Úvod duelu byl bez většího náboje, především ze strany Hurricanu. První branku domácích vstřelil již ve 4. minutě Vojtěch Plecitý. Tato branka karlovarský tým nakopla a začalo se hrát ve velkém tempu. Oba týmy se nechaly strhnout hrou a hrálo se jako na houpačce, nahoru, dolu. Tohoto způsobu hry využil Václav Kříž, který srovnal v 9. minutě na 1:1. Poté se však prosadily dvěma brankami Red Dragons Hořovice, nejdříve v nepřehledné situaci na brankovišti tečoval střelu do vlastní branky karlovarský Svatek a poté z protiútoku zvýšil na 3:1 pro Hořovice Peter Sopko. Karlovarští začali získávat převahu, přestříleli soupeře v první třetině 17:9, ale do kabin se šlo po první třetině za stavu 1:3 pro Hořovice.

 

Do druhé části utkání nastoupili karlovarští s cílem srovnat skóre zápasu. To se jim také povedlo brankami Jana Smolky a Tomáše Růžka v 28. a 29. minutě utkání. Karlovarští drželi po většinu druhé části soupeře pod tlakem, o čemž hovoří také statistika střelby 13:4 ve prospěch Hurricanu. Hráči Hořovic však dobře blokovali střely a karlovarské pokusy končili buď mimo branku nebo v rukou výborně chytajícího Ondřeje Schmidta. Do kabin se šlo po druhé části hry za srovnaného stavu 3:3.

 

Ve třetí části hry karlovarští nepolevili, Hořovicím znatelně chyběly síly a tlak karlovarského týmu gradoval. Ve 43. minutě se prosadil podruhé v utkání Václav Kříž a karlovarští se tak poprvé v utkání dostali do vedení 4:3. Spolupráce Daniela Macka a Petra Gasparika ve 45. minutě byla lahodou pro každého florbalového fanouška, jistě nejhezčí akce celého utkání přinesla branku a vedení 5:3 pro Karlovy Vary. Karlovarští hráči vytvářeli stále tlak na hořovickou branku, ale také Hořovice stále hrozily nebezpečnými výpady. V 54. minutě zazvonila po rychlé střele tyčka karlovarské branky. Když však karlovarský brankář Filip Černý vytáhl v 58. minutě ze svého repertoáru dva skvělé zákroky a karlovarský Marek Ančinec z protiútoku skóroval, bylo o postupujícím do dalšího kola poháru definitivně rozhodnuto.

 

Karlovy Vary porazily houževnatý tým Red Dragons Hořovice 6:3 a postupují do dalšího kola poháru. Zhruba 30 přihlížejících diváků si jistě přišlo na své, hrál se pohledný florbal plný útočných akcí.

 

Sestavu a podrobné statistiky o utkání naleznete ZDE.

 

Ve třetím kole Poháru České pojišťovny se utkají Hurricani v derby s BC Plzeň. Zápas se odehraje v neděli 13. září v nové městské Hale míčových sportů. Karlovy Vary se tak poprvé po 18-ti letech své existence představí v soutěžním utkání svým fanouškům, které tímto do naší nové domácí haly srdečně zveme!

šuchmy

 

 

2. KOLO POHÁRU ČP - OSTRÝ START MUŽSKÉHO ÁČKA

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');