PĚTIBODOVÝ ZAVADIL ŘÍDIL VÝHRU NAD SPARTOU

Čtvrteční večer nabídl další pokračování skupinové fáze vrcholové části Poháru Českého florbalu. Na Podvinném Mlýně jsme tentokrát změřili síly se superligovou Spartou a pokud jsme chtěli pomýšlet na postup dále, bylo nutné v tomto zápase bodovat. Ještě než se pustíme do průběhu zápasu, tak stojí za zmínku, že se na obou stranách objevili hráči, kteří jsou spojeni se svým soupeřem. V brance Sparty stal karlovarský odchovanec Martin Beneš, karlovarskou obranu pak před touto sezónou vyztužil právě z pražského celku David Čermák, spolu s Danem Kalašem, který ale do zápasu nezasáhl.

V úvodu první třetiny se hrál vyrovnaný florbal, bohužel jako první se dostali do vedení domácí. Karlovy Vary přispěchaly s odpovědí pět minut před koncem a stálo to za to. Během necelé minuty totiž gólman Beneš lovil míček že své sítě hned třikrát. Úspěšnými střelci byli Honza Zavadil, Jakub Pecha a Tomáš Smolka. Spartu rychle branky trochu rozhodily, nicméně se jí povedlo ještě do pauzy snížit.

První polovina druhé třetiny byla plně v režii týmu Petra Pánka. Hlavní role si střihli Dan Nicklas a Honza Zavadil, kdy prvně jmenovaný mířil přesně dvakrát, samozřejmě po přihrávkách Honzy, u třetího gólu si pak oba role vyměnili. A rázem to bylo 6:2. Se Spartou to v tu dobu nevypadalo vůbec dobře, nicméně přišla dvě karlovarská vyloučení, a dvě přesilovkové trefy jí vrátily domácí do zápasu.

Honza Zavadil byl evidentně hodně při chuti, jelikož již po dvou minutách závěrečné periody zkompetoval hattrick. I Sparta si vytvořila zajímavé příležitosti, všechny však zlikvidoval Dan Váradi, který spolu se svým kolegou Vášou Zavadilem měl lví podíl na tom, že když Michal Strachota přidal osmou karlovarskou branku na domácí straně stále svítila číslice čtyři. Definitivní razítko na důležité vítězství dal Jakub Pecha.

Po porážce s Bohemians jsme si tedy přivezli z Prahy tři body, čímž jsme se dostali zpět do hry o postup do další fáze poháru. O ten zabojujeme 1.září na palubovce Kladna.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Dnes se projevila zkušenost a vyzrálost na naší straně. Sparta výborně kombinovala, ale v zakončení jsme byli efektivnější. Vážíme si výhry ze hřiště Sparty a v posledním kole poháru zabojujeme o postup. Děkujeme soupeři za zápasu a divákům za atmosféru."

AC Sparta Praha - FB Hurrican Karlovy Vary 4:9
5. David Čermák, 18. Josef Juha, 36. Josef Juha, 38. Josef Juha - 15. Tomáš Smolka, 16. Jakub Pecha, 16. Jan Zavadil, 24. Daniel Nicklas, 28. Jan Zavadil, 31. Daniel Nicklas, 42. Jan Zavadil, 47. Michal Strachota, 53. Jakub Pecha; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 72; zásahy brankářů: Martin Beneš 15 - Václav Zavadil 9, Daniel Váradi 15; po třetinách: 2:3, 2:3, 0:3;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');