PŘEDSEZÓNNÍ ROZHOVOR S HLAVNÍM TRENÉREM PETREM PÁNKEM

Ahoj Petře, již o víkendu startuje liga, můžeš nám na úvod přiblížit, jak probíhala předsezónní příprava a jak si s ní byl spokojen?

"Předsezónní příprava probíhala formou kondiční části, kterou jsme měli v Praze a v Karlových Varech přibližně od konce května do konce července. Mezi tím jsme absolvovali turnaj na Bohemce a od srpna začali chodit pravidelně do haly. Měli jsme několik přátelských zápasů většinou se Superligovými soupeři a zahráli si na Czech Openu v kategorii Pro. Během srpna jsme vstoupili do Poháru Českého florbalu a ve skupině postupně padli doma s Bohemkou, vyhráli na Spartě a po napínavém utkání prohráli na Kladně. Příprava za mě splnila očekávání, kluci byli hodně na florbalkách a zahráli si spoustu zápasů. Mohlo být sice více tréninků na hale, ale to doženeme v průběhu základní části ligy." 

Tým před sezónou doznal pár změn. Můžeš nám přiblížit, kdo tým opustil?

"Tým po dvou letech opustil Ondra Vavro, který se přestěhoval z Prahy zpět k rodině kousek od Havířova. Petr Stejskal, který se rovněž vrátil za rodinou do Ostravy. Dále Míra Lisa, kterému se narodila dcera. Jarda Jaroš, který chtěl hrát Superligu. Štefan Nagy si dal momentálně od florbalu pauzu. A Mára Mandler, který se přesunul natrvalo do pozice mého asistenta a manažera A-týmu."

A na jaké nové tváře se naopak můžeme v Karlových Varech těšit? Myslíš, že se povedlo kádr vhodně doplnit?

"Nové tváře máme hlavně v obraně, kde jsme posílili nejvíce. Alois Burian, loni hrál v České Lípě Superligu. Výborná rozehrávka a střela z dálky. Měla by na něm stát hra první obrany. Dan Kalaš, ten se k nám vrací po roční pauze ze Sparty. Má zkušenosti ze Superligy a hlavně je to hecíř a skvěle si sedl herně i lidsky s prvním útokem. Martin Koubek další obránce, který rok nehrál florbal. Postupně se rozehrává a zdobí ho velká rychlost, důraz a občas si dovolí i pěknou kličku. David Čermák, ten k nám přišel ze Sparty zvýšit konkurenci na pravém beku. Hraje skvěle pozičně a je to spíše defenzivní obránce na černou práci. Posledním přírůstkem do obrany je Vítek Bednář z Kladna, který se k nám připojí po návratu z Malajsie. Mladý klučina, který vyniká poziční hrou, čistě odebírá balónky a zblokuje velké množství střel soupeře.

Do útoku se zdatně prosazují karlovarští odchovanci Matěj Korbel v první lajně a Tomáš Smolka ve třetí. Oba mají velký potenciál a je velice pravděpodobné, že pokud budou pokračovat ve svých výkonech, oba uvidíme v zápasech první ligy. Filip Chmelíček, pravák a střelec ze Startu v přípravě ukázal, že ho můžeme využít i v přesilovkách a zařadí se k tahounům týmu. A nakonec Kuba Pecha, který přišel zvýšit konkurenci na hrot útoku z Kladna. Velice šikovný a zkušený střelec. 

Co se týká doplnění týmu, jsme spokojeni. Věděli jsme, kde nás tlačí bota a na tyto pozice se nám povedlo přivést kvalitní hráče. Věděli jsme, že potřebuje zvýšit konkurenci, proto v současné chvíli soupisku áčka tvoří dvacet hráčů do pole. Hrát může ale jen patnáct. Takže i v tomhle ohledu spokojenost."

V loňské sezóně jsme postoupili do semifinále 1.ligy, s jakými cíli a očekáváními budete vstupovat do té následující?

"Každý rok se snažíme posouvat naše cíle o stupeň výš. Předloni čtvrtfinále play off, vloni semifinále a tím pádem tenhle rok si chceme zahrát finále. Pak už jsou jen dvě cesty směr Superliga. Vyhrát finále nebo baráž."

Koho ty osobně považuješ za největšího favorita letošního ročníku 1.ligy? Máš nějákého soupeře na kterého se těšíš nejvíce?

"Mezi velké favority na postup řadím určitě Kladno, když se bude spoléhat na týmový výkon, než na výkony jednotlivců a brněnské Buldoky, kteří se budou chtít vrátit zpět do Superligy. Zajímavý tým má určitě Chomutov a sledovat budu i omlazenou, ovšem velice talentovanou sestavu Ústí. Osobně se těším do Jaroměře, hodně kluků jsem odtamtud trénoval a i v publiku budou lidé, které rád pozdravím a prohodím s nimi pár slov."

V sobotu hrajeme s Havířovem první utkání v Míčovce, chtěl bys něco fanouškům před prvním zápasem a i celou sezónou vzkázat?

"Doteď mám v živé paměti atmosféru na Kladně z loňského čtvrtfinále PO. A tu mi naši fanoušci připomněli znovu v poháru doma s Bohemians a na Kladně. Slibuji, že uděláme vše proto, aby jsme Vám na našich zápasech přinášeli radost. Letos máme hodně ofenzivně laděný tým, takže se máte určitě na co těšit."

 

LUKÁŠ KORBEL

PŘEDSEZÓNNÍ ROZHOVOR S HLAVNÍM TRENÉREM PETREM PÁNKEM

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');