VÁNOCE SE BLÍŽÍ, O VÍKENDU ČEKAJÍ A-TÝM HNED DVA ZÁPASY

Pomalu se blíží konec roku a 1.liga má před vánoční přestávkou náročný program. Tento týden čekají A-tým hned dva zápasy. Jako první přivítají na domácím hřišti již v pátek Petrovice.

 Petrovice zaznamenaly hned v úvodu citelné oslabení, když do superligové Ostravy zamířil trenér Tomáš Svačinka. Změna příliš týmu neprospěla, jelikož sice hned v prvním kole dokázal porazit Rožnov. Poté však přišlo sedm porážek v řadě, které Petrovice usadily až na samý konec prvoligové tabulky. V minulém kole si však připsaly cenný skalp, když přehrály pražský Start98. Tým z Moravskoslezského kraje sráží především mizerná koncovka. V patnácti zápasech nastříleli petrovičtí pouhých sedmapadesát branek, nejméně ze všech. V pátek se tedy potkají nejméně a nejvíce ofenzivní týmy celé soutěže. Nejproduktivnějším hráčem je zkušený matador Petr Skácel. 

První vzájemný zápas dopadl jasnou výhrou našeho celku v poměru 9:1. 

Pátek 13. 12. 2019

HMS Karlovy Vary

20:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Z.F.K. AQM Petrovice

V neděli si pak kluci střihnou jeden s dlouhých výjezdů, a to až do Brna, kde se postaví místním Gullivers. Brno ač je prvoligový nováček si zatím nepočíná vůbec špatně. Kdo čekal, že bude bojovat někde na konci tabulky ten je na omylu. Gullivers mají na svém kontě již dvacet bodů, které jim vynesly desáté místo, které zajišťuje účast v předkole play off. Poslední dvě utkání navíc Brno vyhrálo a před vzájemným zápasem s naším týmem se dostává do formy. Trenér Vítězslav Carda se může spolehnout na skvělé výkony své první lajny, kde září čtvrtý nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Václav Černoch. Do elitní desítky se pak vměstnal i jeho parťák Adam Bouška. Pokud bychom hledali další silné stránky našeho nedělního soupeře, tak je to určitě hra při nerovnoměrném počtu hráčů na hřišti. Jak v oslabení, tak v přesilových hrách patří Gullivers mezi přední týmy 1.ligy. 

V říjnu, když zavítalo Brno do Míčovky z toho byla karlovarská výhra v poměru 9:6. Hattrickem se tehdy blýskl Míra Šnajdr, uvidíme, kdo zazáří tentokrát.

To v karlovarském táboře panuje stále spokojenost, Hurricani minulý víkend bez problémů přejeli Budějovice a zaznamenali již třináctou výhru v sezóně. Díky ní stále drží Kladno v tříbodovém odstupu. Zajímavá je pak situace na dalších místech, jelikož třetí Bulldogs Brno stále drží krok, ale Chomutov za nimi ztrácí již šest bodů a na náš tým dokonce deset. Po zápase s Českými Budějovicemi mohli být opět trenéři spokojeni s tím, jak vyrovnané mají lajny. První a druhá vstřelila čtyři branky, třetí pak tři. Uvidíme, v jaké sestavě se karlovarští do utkání postaví jelikož nedělní zápas nedohrál Michal Klápa.

Neděle 15. 12. 2019

VUT CESA Brno I

16:00 Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FB Hurrican Karlovy Vary

 

LUKÁŠ KORBEL

VÁNOCE SE BLÍŽÍ, O VÍKENDU ČEKAJÍ A-TÝM HNED DVA ZÁPASY

Partneři