PRVNÍ ÚTOK ŘÍDIL JASNOU VÝHRU NAD LITVÍNOVEM

V pátek večer se napsalo další pokračování 1.ligy mužů. Karlovarský A-tým ve svém předposledním domácím duelu před play off přivítal v podkrušnohorském derby Litvínov.

Při pohledu na tabulku bylo jasné, že domácí jsou jasným favoritem. Úvod zápasu tomu však nenasvědčoval. Karlovarští působili v první třetině ospalým dojmem a Litvínov se dostal již v páté minutě do vedení 2:0. A bylo ještě hůř, za pět minut přidali hosté třetí gól. Na tuto studenou sprchu reagoval trenér Petr Pánek stažením hry na dvě formace a efekt se dostavil okamžitě. Michal Strachota totiž opět našel na pravém křídle Michala Klápu a ten se ze své pozice jako již tradičně nemýlil.

Ve druhé části se hrálo víceméně na jednu branku, Hurricani tlačili svého soupeře, dlouho jim však nepřálo štěstí v zakončení, navíc litvínovská obrana skvěle blokovala a výrazně pomohla svému brankáři. Ujala se až střela Michala Strachoty krátce před polovinou zápasu a rázem to bylo pouze o gól. Vyrovnání přišlo v osmatřicáté minutě, kdy Michal Klápa nekompromisně uklidil vyražený pokus Michala Strachoty. A Michal Klápa se za nedlouho přihlásil o slovo znovu, kdy nádhernou střelou vymetl růžek branky gólmana Chyny.

Do třetí třetiny už nastoupili Hurricani tak jak je známe. Hned v úvodu překvapil gólmana hostí Michal Strachota, asistenci si připsal Jirka Mutínský. Oba borci si spolupráci o pár chvil později zopakovali, tentokrát zakončoval Jirka Mutínský. Litvínov byl v té době v rozkladu, domácí na něj hrnuli jeden útok za druhým. Dalším, kdo překonal brankáře Chynu byl Michal Chudina a pouhé čtyři vteřiny po něm přidal již osmou branku Michal Klápa, kterému naservíroval Jirka Mutínský míček před zcela odkrytou klec. Karlovarští se do konce zápasu prosadili ještě dvakrát, nejprve zamířil přesně střelou z otočky Jarda Jaroš. Desátým zásahem pak stvrdil karlovarské vítězství Michal Klápa, pro něj to byla již pátá trefa v zápase a celkově padesátá první v sezóně. Litvínov už v závěru pouze korigoval na konečných 10:5.

A-tým se dokázal zvednout po špatném vstupu do zápasu a nakonec si jasně došel pro další tři body. Výhru režíroval především náš první útok. Michal Strachota zapsal hned sedm bodů (2+5), Michal Klápa nasázel pět branek (5+0), třemi body (1+2) a řadou vybojovaných míčku pro své parťáky pak přispěl Jirka Mutínský.

Díky třem bodům si muži udrží v tabulce třetí místo a definitivně již stvrdili svůj postup do vyřazovacích bojů. Další zápas čeká svěřence Petra Pánka příští neděli proti Slovanu Havířov.

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: "Doslova tragický vstup do zápasu nás donutil stáhnout hru na dvě lajny už v první třetině. Efekt to mělo na výbornou obranu soupeře včetně brankáře až ve druhé třetině, kdy jsme místy drtivým. tlakem zápas otočili. Ve třetí třetině už jsme si zápas pohlídali a postupně opět zapojili všechny hráče z lavičky. Díky soupeři a skvělým divákům."

FB Hurrican Karlovy Vary - SK BIVOJ LITVÍNOV 10:5
11. Michal Klápa, 29. Michal Strachota, 38. Michal Klápa, 40. Michal Klápa, 42. Michal Strachota, 45. Jiří Mutínský, 47. Michal Chudina, 47. Michal Klápa, 55. Jaroslav Jaroš, 58. Michal Klápa - 3. Štěpán Cvekl, 6. Daniel Hulič, 11. Daniel Hulič, 57. Ondřej Tichý, 60. Ondřej Tichý; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 156; zásahy brankářů: Daniel Váradi 31 - Lukáš Chyna 40; po třetinách: 1:3, 3:0, 6:2;