Z DOMÁCÍHO POHÁROVÉHO UTKÁNÍ A-TÝM BODY NEBERE

Karlovarští fanoušci se po dalo by se říci nekonečném čekání konečně dočkali. A-tým v neděli nastoupil k prvnímu soutěžnímu zápasu sezóny 2019/2020 a nešlo o jen tak nějaké utkání, v rámci vrcholové části Poháru Českého Florbalu přijela do Míčovky superligová Bohemka.

V úvodu zápasu to vypadalo, jako by kluci k zápasu ani nenastoupili. Již v páté minutě totiž prohrávali 0:3. Poté to studené sprše se hra přeci jen trochu vyrovnala a v osmé minutě přišlo snížení, přesilovou hru využila krásnou střelou naše nová posila Filip Chmelíček. Krátce před koncem úvodní periody se stejný hráč o slovo přihlásil podruhé a to když zužitkoval brilantní přihrávku od Míry Šnajdra. Stav byl tedy 2:3, což bylo vzhledem k hrůzostrašnému úvodu celkem přijatelné.

Ve druhé třetině se na gól čekalo mnohem déle než v té první a k radosti všech domácích fanoušků to byla branka, kterou nováček v sestavě Matěj Korbel vyrovnal stav na 3:3. Poté měli svěřenci Petra Pánka několik šancí jak otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Bohužel se tak nestalo a Bohemians se třemi trefami v závěru prostřední části opět dostali do výrazného vedení.

Naději na obrat přeci jen vykřesal po třiatřiceti vteřinách závěrečné třetiny Michal Strachota. Tým pod taktovkou Michala Jedličky však nechtěl připustit případné komplikace a jeho hráči přispěchali hned s tříbrankovou odpovědí, čímž definitivně rozhodli o tom, že si do Prahy odvezou všechny body. V závěru se sice ještě prosadil kapitán Míra Šnajdr, který tak využil i třetí domácí přesilovku domácích v zápase, byla to však jen kosmetická úprava ve skóre, které bylo nakonec 10:5 pro celek z hlavního města.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "V první třetině nám do stavu 0:3 trvalo, než jsme se vypořádali s velice aktivně hrajícím soupeřem a dokázali jsme se vrátit do zápasu. V druhé části druhé třetiny jsme na chvíli polevili v koncentraci a soupeř toho nekompromisně využil. Třetí třetina musela diváky bavit. Nám tento zápas dal řadu důležitých zkušeností. Pozitivní je určitě naše hra v přesilovkách a oslabeních. Děkujeme soupeři a skvělým divákům a pořadatelům."

FB Hurrican Karlovy Vary - FbŠ Bohemians 5:10
8. Filip Chmelíček, 19. Filip Chmelíček, 30. Matěj Korbel, 41. Michal Strachota, 52. Miroslav Šnajdr - 3. Patrik Kieler, 5. Patrik Šebek, 5. Matěj Pěnička, 34. Adam Růžek, 40. Adam Růžek, 40. Lukáš Kuncman, 44. Jakub Buršík, 45. Jan Dobisík, 46. Marek Ďopan, 60. Patrik Kieler; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 5:5; využití: 3:1; diváků: 132; zásahy brankářů: Václav Zavadil 7, Daniel Váradi 8 - Tomáš Hyršl 22; po třetinách: 2:3, 1:3, 2:4;