DRTIVÁ TŘETÍ TŘETINA, A-TÝM BERE PRVNÍ TŘI BODY

V sobotu se všichni fanoušci karlovarského florbalu konečně dočkali. Po dlouhé přestávce odstartovala nová sezóna 1.ligy. V prvním zápase náš A-tým přivítal na domácím hřišti Slovan Havířov.

První třetina příliš pohledný florbal nenabídla, oba celky se pomalu dostávaly do tempa. Spokojenější byli přeci jen hosté, díky jedné přesné trefě ze dvanácté minuty.

Hurricani se prosazovali horko těžko, vyrovnání se dočkali krátce po začátku prostřední periody, kdy předvedl parádní freestyle Filip Chmelíček. O dvě minuty bylo v karlovarské hale opět veselo, to totiž Honza Zavadil překlopil vývoj zápasu na naší stranu. Bohužel poté stejně jako na Kladně přišla hluchá pasáž, kdy jsme během čtyř minut inkasovali třikrát a rázem s vedení byla dvoubranková ztráta.

Do třetí třetiny nastoupili naši kluci tak, jak je známe. Od úvodu na svého soupeře vletěli a odměnou jim byl rychlý kontaktní gól z hokejky Honzy Zavadil. Stejný hráč se o pět minut později postaral o vyrovnání a zároveň tak zkompetoval i hattrick. Hurricani byli ve třetí části jako politi živou vodou a deset minut před koncem již vedli, to když se odraženého míčku zmocnil Míra Šnajdr a střelou pod břevno nedal havířovskému brankáři šanci. Bohužel vedení si karlovarští borci neudrželi příliš dlouho, nedůraz v domácí obraně Havířov bleskově potrestal. Jenomže svěřenci Petra Pánka si rozhodně body dělit s hosty nechtěli a po pěkně přihrávce od Matěje Korbela neměl Dan Nicklas nejmenší problém opět překlopit ukazatel skóre v náš prospěch. Definitivní razítko na první tři body pak dal ještě Matěj Svatek, z bezprostřední blízkosti prostřelil gólmana Havířova.

Byla to pořádná fuška, nakonec jsme to ale zvládli a po výhře 7:5 zůstávají tři body v Karlových Varech. O ty další bude A-tým bojovat již příští týden, kdy míří na palubovku nováčka z Jaroměře.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "První dvě třetiny na nás byla vidět nervozita, trápili jsme se v koncovce. Ve třetí třetině jsme zredukovali sestavu, přitopili pod kotlem a ukázali, že umíme hrát florbal a dávat pěkné góly. Soupeř srdnatě bojoval v čele se skvělým brankářem a může domů odjíždět s dobrým pocitem. Přeji mu šťastnou cestu a děkuji skvělým divákům."

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Slovan Havířov 7:5
23. Filip Chmelíček, 25. Jan Zavadil, 41. Jan Zavadil, 47. Jan Zavadil, 50. Miroslav Šnajdr, 53. Daniel Nicklas, 56. Matěj Svatek - 12. Lukáš Herblich, 27. Daniel Sekula, 29. Marek Vylegala, 31. Radim Ivan, 51. Lukáš Herblich; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 157; zásahy brankářů: Daniel Váradi 35 - Martin Zapletálek 44; po třetinách: 0:1, 2:3, 5:1;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');