VÝBĚR HURRICANŮ VYHRÁL TURNAJ VE FRANCII

S posledním víkendem letních prázdnin přišla i závěrečná část předsezónní přípravy našeho družstva mužů. Ta měla podobu účasti na mezinárodním florbalovém turnaji Tournoi International Floorball Tourcoing, který se odehrál na předměstí pátého největšího města Francie - Lille.

 

Výprava začala již ve čtvrtek, v časných ranních hodinách se na srazu v Tuhnicích sešla karlovarská část týmu, kterou po lehkých problémech s odjezdem doplnila i část sokolovská. Kompletní kádr tak vyrazil na skoro tisíc kilometrů dlouhý výlet, na kterém však byla naplánována jedna velice zajímavá zastávka. Tou byl jeden ze dvou největších německých zábavních parků Heide Park, který se rozkládá na rozloze 850 000 m2 u města Soltau. Heide Park disponuje více než 40 atrakcemi, mezi které se řadí i Desert Race, zatím jediná „vystřelovačka“ na území Německa, nebo Colossos, která se prezentuje jako nejvyšší dřevěná horská dráha v Evropě a opravdu stála za to. Hráči i trenéři si tedy celodenní vstup užili dosyta a všechny velké horské dráhy poctivě několikrát projeli. V odpoledních hodinách se pak celé družstvo přesunulo do nedalekého kempu, kde rozestavilo stany a po náročném dni velmi rychle usnulo.

 

Páteční den začal poměrně včasným vstáváním, to proto, že do cíle stále zbývalo více než 550 kilometrů. Cesta přes Nizozemsko i Belgii však díky skvělému řidiči utekla příjemně rychle a už chvíli po čtvrté hodině jsme parkovali u našeho hotelu B&B Tourcoing Centre. Po rozdělení do pokojů a zasloužené koupeli vyrazili hráči na obhlídku nejbližšího okolí, obou turnajových hal a v neposlední řadě i do nedalekého Lille. Tam také proběhla týmová večeře, obdivování historického centra a sledování místních profesionálních jezdců na koloběžkách. Po kulturní vložce se členové týmu odebrali zpět na hotel, kde byl na programu noční klid. Následujícího rána před sebou totiž měli Hurricani svou první překážku v turnaji - domácí Nordiques FC Tourcoing.

 

Zahajovací zápas nebyl pro nově se sehrávající pětice Hurricanů procházkou růžovým sadem, ale nakonec náš tým prokázal kvalitu a třemi brankami v řadě zvítězil 3:1. Od tohoto výsledku se pak muži odrazili k velmi dobrému výkonu v druhém zápase proti francouzskému Rouen Floorball, kde zaznamenali jasné vítězství 5:0. Ve třetím utkání se utkali papíroví spolufavorité skupiny B – naši muži nastoupili proti švýcarskému celku UHC Avry a nutno podotknout, že zápas byl slušnou prověrkou na blížící se nedělní vyřazovací část. Švýcarský soupeř na nás od první chvíle doslova vletěl a po sedmi odehraných minutách se dostal do vedení 0:2. Náš celek ale prokázal silný charakter a na hřišti začal ke konci první poloviny jasně dominovat. Ještě do poločasu stihla druhá formace využít chyby soupeře v rozehrávce a snížit tak skóre na 1:2. Tlak si Hurricani přenesli i do poloviny druhé, soupeře však několikrát zachránila branková konstrukce nebo skvěle chytající gólman. Ten však nedokázal zabránit střele našeho kapitána Gasparika, která vyrovnala na skóre na konečných 2:2 pouhých 30 vteřin před koncem zápasu. Důležitě vybojovaný bod nám dával téměř stoprocentní jistotu postupu z prvního místa ze skupiny. V té zbývalo odehrát poslední utkání proti lucemburským FBC Loups du Lux. V pořadí čtvrtý zápas prvního hracího dne vyždímal hráče ze zbytků fyzických sil, ale i přesto tým potvrdil roli favorita a vyhrál 2:0. Všichni hráči tak mohli odcházet na své hotelové pokoje s pocitem dobře odvedené práce. Po zaslouženém odpočinku následovalo další společné posezení, večeře a týmové soutěže.

 

Nedělní klání již probíhala v duchu klasického play off a sebemenší zaváhání tedy znamenalo turnajový konec. Karlovarským florbalistům byl do čtvrtfinále přiřazen další z lucemburských celků, tentokrát Roude Leiw. Zápas začal již v 8:30 ráno, ale ani to náš tým nezastavilo v suverénním postupu do semifinále po výhře 7:2. Následující program, semifinálová utkání i obě medailová klání, probíhal v prostorné městské hale Lea Lagrange, která slouží i jako domácí stánek slavného extraligového volejbalového týmu Tourcoing Lille Metropole Volleyball. Mezi nejlepší čtyři celky turnaje se vedle karlovarských Hurricanů dostal i trojnásobný francouzský mistr IFK Paris, švýcarský UHC Avry a švédský IK Malmen, který pro náš klub představoval nepříjemného soupeře v boji o finále. Urostlí švédští florbalisté působili našemu mladému kádru od začátku zápasu problémy, ale po několika málo střídáních to byli spíše Hurricani, kdo určoval tempo zápasu. Obě karlovarské pětky si vytvářeli pěkné šance a několik z nich se podařilo zúročit i gólově, proto bylo ještě pět minut před koncem zápasu skóre zdánlivě jednoznačné 5:2. Zarputilí švédští bojovníci však odvolali brankáře a svými mohutnými postavami ovládli karlovarské brankoviště, což vedlo k dramatizaci zápasu až na konečný výsledek 5:4. FB Hurrican se tak dostal přes skandinávského soupeře do finále, kde se měl utkat ze skupiny již známým UHC Avry. Švýcarský tým začal zápas znovu velmi aktivně a i přesto, že na to byli naši muži připraveni, dostal se soupeř do vedení 1:0 a následně 2:1. Na oba nepříznivé výsledky však karlovarští florbalisté stihli rychle reagovat a zápas se tak většinu času hrál za nerozhodného stavu. Ten zlomil až v poslední části zápasu nejlepší střelec turnaje Mosler, a poté co se karlovarským podařilo vsítit ještě jednu, pojišťovací branku, bylo o vítězi turnaje rozhodnuto.

 

FB Hurrican Karlovy Vary tak nepoznal na turnaji chuť porážky a zaslouženě tak převzal talíř pro vítěze 6. ročníku Tournoi International Floorball Tourcoing. K tomu se našim florbalistům podařilo posbírat i individuální trofeje, kdy Marek Rybka získal cenu pro nejlepšího hráče semifinálového utkání, Jan Smolka zase pro nejlepšího hráče zápasu finálového a již zmiňovaný Štěpán Mosler cenu pro nejlepšího střelce turnaje. Sečteno podtrženo, karlovarský florbal si ve Francii rozhodně ostudu neuřízl, ba naopak ukázal, že se po postupu do Národní ligy stále snaží šplhat výš a výš.

hejlis

VÝBĚR HURRICANŮ VYHRÁL TURNAJ VE FRANCII

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');