POPRVÉ V NOVÉM ROCE DOMA, V PÁTEK PŘIVÍTÁME CHOMUTOV

V roce 2020 odehrálo naše áčko zatím tři utkání ze kterých vytěžilo sedm bodů, ani jednou se však nepředstavilo na domácím hřišti. To se změní v pátek, kdy budeme v atraktivním podkrušnohorském derby hostit Chomutov.

Chomutov odstartoval sezónu skvěle, když z prvních osmi zápasů základní části prohrál jediný, díky čemuž byl dlouho nejbližším pronásledovatelem našeho týmu. Poté však přišlo několik ztrát s celky ze spodních pater tabulky a aktuálně tak patří Chomutovu páté místo. To však drží pouze vinou horšího skóre, jelikož dvaačtyřicet bodů má i čtvrté Ústí a třetí Kladno, svěřenci trenéra Martina Bociana tedy určitě budou mít o co hrát, poněvadž ve hře je start v play off na domácí palubovce. Když se podíváme, kde chomutovský celek ztrácel body, tak zjistím, že to bylo převážně na hřištích soupeřů. Bude tedy zajímavé sledovat, zda tomu tak bude i na hřišti soupeře, který doma ještě nezaváhal. 

Na co se ještě fanoušci mohou těšit? Tak určitě nebudou chybět góly, potkají se totiž dva nejofenzivnější týmy 1.ligy. Že oba soupeři nemají problém se střílením gólů se potvrdilo již v prvním vzájemném utkání, které ovládl Chomutov na svém hřišti těsně 9:8. Tým ze severu Čech se opírá především o skvělou produktivitu svého elitního útoku. Kompletní trojice Jakub Štěrba, Tadeáš Melíšek a Petr Linc se vejde do elitní patnáctky bodování celé soutěže.

I v karlovarském týmu však najdeme řadu borců, kteří se pohybují v popředí statistik. Michal Strachota, ač poslední dva zápasy nebodoval, tak stále vede kanadské bodování 1.ligy o tři body před Michalem Klápou. Honza Zavadil se po absenci v minulém kole propadl na sedmé místo. Pouhý bod od elitní desítky pak je Dan Nicklas.

Pokud oba soupeři mají podobnou bilanci co se týče vstřelených branek, tak v těch obdržených je mezi nimi velký rozdíl, zatím co naši kluci jich dostali nejméně ze všech, tak Chomutov inkasuje o poznání častěji. Rozdíl mezi týmy je celkem sedmačtyřicet gólů. To jsou však pouze statistiky a na hřišti to jistě bude vypadat úplně jinak.

První letošní utkání bylo velmi vyhecované a divácky atraktivní a jinak tomu nebude ani nyní. Tak dorazte v pátek večer na první domácí utkání roku 2020. Výhra nás opět posune o další krůček směrem k vítězství v základní části.

Pátek 24. 1. 2020

HMS Karlovy Vary

20:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Heros Florbal Chomutov

 

LUKÁŠ KORBEL

POPRVÉ V NOVÉM ROCE DOMA, V PÁTEK PŘIVÍTÁME CHOMUTOV

Partneři