V SEMIFINÁLE VYZVEME VÍTĚZE ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Euforie z postupu je pryč, nyní začínáme od nuly. Již tento víkend nastoupí A-tým do semifinále 1.ligy. Naším soupeřem budou silní Black Angels.

Pražský celek vstoupil do play off v roli jasného adepta na postup do Superligy. Základní část ovládl ze ziskem šestaosmdesáti bodů a jako první si tak mohl volit svého soupeře pro čtvrtfinále. Volba týmu Petra Pajera padla logicky na Florbal Havířov, který v sezóně dvakrát jasně porazil a byl to povedený výběr. Black Angels svého soupeře porazili jasně 3:0 a mohli se začít se chystat na semifinále. Když se podíváme na individuální statistiky, tak v základní části táhl tým jasně Jakub Renčín. Ve vyřazovacích bojích se k němu pak přidali i další hráči jako Jakub Boček nebo Jan Kopecký. Nesmíme také zapomínat ani na vynikajícího Daniela Körbera v brance a můžeme se tedy těšit na skvělý brankářský souboj.

Karlovarští půjdou do semifinále posilněni výhrou nad Kladnem, které se nijak netajilo svými ambicemi na postup do Superligy. Letos jsme se s Blacky utkali dvakrát, v obou případech jsme sice prohráli. Nicméně play off je jiná soutěž a určitě se nyní dají očekávat vyrovnanější souboje.

Karty jsou rozdány jasně, Black Angels jdou do sérii jako vítěz základní části v roli favorita. Náš tým pak jako vyzyvatel, který jim bude chtít bránu do finále zavřít. Semifinále 1.ligy jsme ještě nikdy nehráli, takže pokud chcete být u tohoto historického momentu určitě pojeďte do Prahy podpořit naše kluky.

Pohled z kabiny

Hráč a asistent trenéra Marek Mandler

"Na sérii s Black Angels se ohromně těším a to z několika důvodů. Jedná se o tým, který vyhrál základní část a má ty nejvyšší ambice, proto máme o motivaci postaráno a víme, že nesmíme nic podcenit. Očekávám vyrovnaný průběh od začátku do konce, kdy se bude bojovat o každý centimetr. Soupeř má hodně široký kádr, což může je v play off rozhodně výhoda. Ve druhé fázi vyřazovacích bojů záleží rovněž na hře klíčových hráčů, kteří v rozhodujících chvílích strhnou výsledek na svou stranu. Myslím, že takových hráčů máme ve svém středu více my. Slabou stránkou je u Blacků stále ještě věk hráčů, v play off rozhodují velkou měrou zkušenosti, kterých hráči soupeře tolik nemají.

Co se týče našeho týmu, tak nás play off ohromně stmelilo a věřím, že právě týmový výkon může být v semifinále proti Blackům klíčovým faktorem. Tím neméně důležitým pak budou naši fanoušci, které máme jednoznačně nejlepší v lize a na zápasy před takovou kulisou se musí těšit snad každý sportovec.Věřím, že za námi budou stát i v semifinále a vyhecují nás ještě k lepším výkonům. Na sérii se určitě důkladně připravíme, více už si však nechám pro sebe."

Brankářská opora Dan Váradi

"Myslím, že jen málokdo čekal, že zvládneme čtvrtfinálovou sérii v nejkratším možném čase. Tím spíše, když Kladnu kvalita rozhodně nechyběla. Série byla vyhrocená, hrálo se na hraně možností a to si vyžádalo i svou daň v podobě různých zranění a bolístek. Určitě se nedá mluvit o tom, že by snad někdo "ušetřil síly".

V semifinále nás čeká pravděpodobně nejtěžší možná zkouška, vítěz základní části. Black Angels disponují třemi nebezpečnými formacemi a osvědčenou brankářskou dvojicí. Na první pohled tedy netrpí žádnou výraznější slabinou. Očekávám rychlý, divácky atraktivní florbal, dalo by se říci na té nejvyšší úrovni, kterou 1.liga nabízí. Právě proto je důležité zaléčit rány a zopakovat bojovný výkon založený na potivé obranné hře, tak abychom se na domácí palubovku vraceli minimálně za vyrovnaného stavu. Neméně důležitá bude i divácká podpora, která nám po celou čtvrtfinálovou sérii byla kvalitním dopingem." 

Sobota 16.3.2019

SH Čakovice

18:00 Black Angels - FB Hurrican Karlovy Vary

Neděle 17.3.2019

SH Čakovice

18:00 Black Angels - FB Hurrican Karlovy Vary

 

LUKÁŠ KORBEL

 

V SEMIFINÁLE VYZVEME VÍTĚZE ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');