VYDAŘENÝ VÍKEND, JUNIOŘI ZÍSKALI DOMA ČTYŘI BODY

O víkendu se v Míčovce představili také junioři. Čekaly je vůbec první domácí zápasy v CE lize juniorů.

Našim sobotním soupeřem bylo plzeňské FBC. Na první branku se čekalo do dvanácté minuty, kdy Tomáš Bartůšek dlouhým výhozem vybídl ke skórování Adama Zahraje a ten se v oslabení nemýlil. Hostům se sice povedlo snížit z trestného střílení, na to však po pěkně kombinaci odpověděl Jirka Mutínský a určil stav 2:1 pro svůj tým.

V pětadvacáté minutě viděli diváci v Hale míčových sportů dvě branky během dvaceti vteřin, nejprve Plzeň vyrovnala, ale v zápěstí přispěchal s odpovědí Tomáš Zdeněk. V polovině zápasu to bylo již 4:2, Hurricani sice nevyužili přesilovou hru, jenže krátce po jejím skončení rozehrál jeden z obránců míček na volného Tomáše Smolku a ten se nemýlil. Do konce druhé třetiny viděli fanoušci ještě dvě branky, po jedné na každé straně. Na té domácí skóroval Ondra Ančinec.

Do třetí třetiny vstoupili lépe plzeňští, kteří tak rázem zadělali na drama. Více klidu na domácí florbalky přinesly branky Jaromíra Péce a Ondry Ančince. Plzeň to v závěru ještě zkoušela zvrátit, dokonce se jí opět povedlo snížit. Svěřenci Míry Závory však s vidinou prvních bodů žádné drama nepřipustili. Naopak Ondra Ančinec dokonal hattrick a mohl se se svými spoluhráči po výhře 8:5 radovat z prvních bodů.

Komentář trenéra domácích Miroslava Závory. "Důrazně bránící soupeř nám dělal z počátku problémy, naše střelecké trápení a individuální chyby udržovaly soupeře ve hře. Jsme rádi, že jsme zvládli závěr zápasu a vážíme si prvního vítězství v CE lize juniorů. Děkujeme soupeři a divákům."

FB Hurrican Karlovy Vary - FbC Plzeň 8:5

branky: 12. Adam Zahraj, 14. Jiří Mutínský, 27. Tomáš Zdeněk, 32. Tomáš Smolka, 36. Ondřej Ančinec, 47. Ondřej Ančinec, 49. Jaromír Péc, 60. Ondřej Ančinec - 13. Štěpán Plachý, 26. Jiří Varta, 35. Jan Baštýn, 43. Jiří Varta, 52. Ondřej Kůs; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 5:2; využití: 0:2; diváků: 32; zásahy brankářů: Tomáš Bartůšek 23, Martin Mičiak 5 - Matouš Eret 32; po třetinách: 2:1, 3:2, 3:2;

O den později nastoupili karlovarští ke svému dalšímu domácímu zápasu, tentokrát proti Slavii Plzeň. S tímto soupeřem jsme před týdnem prohráli vysoko 0:8. Bylo jim tedy co vracet.

Na první vážnější momenty se čekalo v úvodu až do osmé minuty, kdy se během osmi vteřin prosadili oba soupeři. Na naší straně otevřel skóre Jarda Péc. Slavii se pět minut před koncem povedlo využít početní výhodu. Závěr třetiny však opět patřil domácím, kdy Tomáš Zdeněk předložil míček Adamu Zahrajovi a ten chladnokrevně zakončil.

Druhá třetina se klukům příliš nepovedla, Plzni se rychle podařilo odskočit do tříbrankového vedení.  Adam Zahraj sice svým druhým gólem snížil, poslední slovo však měli opět hosté a do kabin se tak šlo za stavu 3:6.

Do třetí třetiny nastoupili Hurricani aktivně a odměnou jim byly tři góly. Nejprve rozjásal Míčovku Ondra Ančinec s Jardou Pécem. A poté podruhé v zápase utekl v oslabení do úniku Adam Zahraj, který tak dokonal svůj první hattrick v juniorské soutěži. Bohužel Plzeň nechtěla připustit jakékoliv komplikace a rychle odpověděla a to hned dvakrát. Našim hráčům tedy nezbylo nic jiného než zariskovat a zkusit hru v šesti. A to se ukázalo jako skvělý tah, minutu a půl před koncem totiž snížil na rozdíl jediné branky Martin Krejčí. No a krátce před koncem, při obrovském závaru a za mohutné podpory domácích fanoušků přišlo i vyrovnání, což znamenalo jediné, že uvidíme prodloužení. V něm měli karlovarští hráči několik slibných příležitostí, aby zápas ukončili, nestalo se tak a proto přišel trest z florbalky jednoho z plzeňských borců.

Bod navíc si tedy po výsledku 8:9 v prodloužení odvezla Plzeň, nicméně naši hráči mohou být s víkendovým dvojzápasem rovněž spokojeni, získali čtyři body a hlavně převedená hra byla velkým příslibem do sezóny.

Komentář trenéra domácích Miroslava Závory: "I přes absenci několika klíčových hráčů se nám dnes podařilo urvat bod, čehož si vážíme. Hráli jsme jednoduše, měli jsme dobrý tlak do brány a to nám přineslo úspěch. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům za zápas."

FB Hurrican Karlovy Vary - FBŠ SLAVIA Plzeň 8:9

branky: 9. Jaromír Péc, 20. Adam Zahraj, 40. Adam Zahraj, 43. Ondřej Ančinec, 45. Jaromír Péc, 49. Adam Zahraj, 59. Martin Krejčí, 60. Filip Blažek - 9. Vladimír Buzický, 14. Hynek Mošna, 26. Matěj Soukup, 27. Filip Blažek, 31. Jakub Mikolášek, 40. Tomáš Vlček, 44. Šimon Dubský, 50. Filip Blažek, 63. Jakub Mikolášek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 5:4; využití: 0:3; diváků: 67; zásahy brankářů: Martin Louda 23 - Michal Schödlbauer 23; po třetinách: 2:2, 1:4, 5:2, 0:1;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');