HODNOCENÍ SEZÓNY A-TÝMU S HLAVNÍM TRENÉREM PETREM PÁNKEM

Sezóna A-týmu skončila minulý víkend, když jsme těsně padli ve třetím semifinále s Black Angels. My vám nyní přinášíme zhodnocení celé sezóny očima hlavního trenéra A-týmu Petra Pánka

Ahoj Péťo, nejprve se vrátíme k semifinálové sérii. Tři zápasy, tři prohry v prodloužení nebo v nájezdech. To asi hodně mrzelo?

"Když se na tu sérii zpětně podívám po delší době, tak vlastně všichni naši hráči, trenéři i fanoušci si v každém zápase zažili oslavu toho "vítězného gólu" v poslední minutě. Jelikož vyrovnání se vždy slavilo jako výhra. Každopádně série na papíře vypadá jako jasná záležitost. Opak je pravdou. Na kluky jsem hrdý, udělali vše, co mohli, abychom jako tým uspěli. V každém zápase chyběl kousek a mohli jsme hrát finále."

Celkově se dá sezóna považovat za úspěšnou, jak bys jí zhodnotil?

"Na začátku sezóny jsme se rozhodli vydat určitou cestou. Tým se z velké části obměnil a i přes úspěch na Czech Openu nějakou dobu trvalo, než si vše sedlo. I proto přišly hned v úvodu dvě domácí prohry s Brnem a Black Angels. Postupně si hráči zvykli na naše parkety a vytvořili jsme z domácí haly nedobytnou pevnost. Venku se naše výkony odvíjely většinou od počtu hráčů, kteří jeli na zápas. Celkové čtvrté místo po základní části víceméně odpovídá výkonům.

Pak ovšem přišlo play off. Zbylo na nás Kladno a vzhledem k minulosti, jakou spolu máme to byl pro nás nejvhodnější soupeř. Tým s velkým T ukázal potenciál, kluci si sedli v lajnách, vše šlapalo, jak mělo. A najednou soupeř, který v základní části dával průměrně deset branek každý zápas narazil. Stejně jako Black Angels. Tam se bohužel naplno projevila šířka kádru. Každopádně celkově se nám povedlo Vary opět posunout o kousek dál."

Kdybys měl vybrat jeden moment, který ti z této sezóny zůstal v paměti, tak co by to bylo?

"Jednoznačně backhend Sváti v prodloužení s Kladnem. To budu mít před očima celý život. Neskutečná euforie po tom, čím jsme si v tom zápase prošli. Domácí prostředí v kladenské hale, zranění hráči. Obrovské emoce, po tom co nás a Kladno v této sezóně spojovalo. Tento zápas měl prostě vše a skončil historickým postupem."

Co se vám naopak v sezóně nepovedlo a nejraději bys na to zapomněl?

"Jsem člověk, co bere chyby jako nejlepšího učitele. Bez nich se těžko posunete dál. Určitě jsou věci, které se dali udělat lépe, precizněji a z nich je potřeba se poučit. Víme o nich. Díky nim jsme lepší lidé, hráči i trenéři."

Z domácí haly jste ve druhé polovině sezóny udělali téměř nedobytnou pevnost. Jak si byl spokojen se zázemím, které jste měli ve Varech k dispozici. A jak důležitou roli ve vaší spanilé jízdě hráli fanoušci?

"Karlovy Vary mají jednu obrovskou výhodu. Hala je jedna z nejlepších v republice. Skvělé zázemí, vlastní šatna a specifické parkety. A to nejdůležitější. Máme nejlepší fanoušky v lize. Smekám před nim, to co se dělo v play off, to jsem ještě nezažil. Upřímně po těch změnách co se tu děli a za jakých okolností se děli, je tohle obrovské zadostiučinění, že jsme se vydali správným směrem. Mstivé komentáře vystřídala slova o hrdosti, že jsou hráči příkladem a podobně. Tohle moc potěší, to je VARY family. Jsem hrdý i na kluky, kteří přišli do neznámého prostředí. Jezdili do Karlových Varů, někdy i dvakrát týdně. Stálo je to spoustu času a energie. I díky tomu se ovšem výsledek dostavil a odměna v podobě potlesku ve stoje po každém zápase v play off je zasloužená"

"V Karlových Varech působíš již třetí sezónu, druhou kompletní jako hlavní trenér. Budeš mít zájem v této úspěšné spolupráci pokračovat?

"Tato sezóna pro mě byla zatím tou nejlepší ve Varech. Velké poděkování patří především Marku Mandlerovi, který nám všem, hlavně pak klukům z Prahy vytvářel maximální servis a do toho zvládal pozici hrajícího asistenta. Velké díky i Mírovi Šnajdrovi, který se perfektně staral o kluky z Varů, dále pak děkuji Vostřimu za jeho skvělý statistický servis, Kubovi v play off, díky němuž mohli kluci hrát i přes zranění a šrámy, Tomovi Bergrovi za dopravu a podporu, všem hráčům za jejich čas a energie, Jardovi Vébrovi, který je skutečný srdcař a v play off nám hodně pomohl. Děkuji také celému vedení v čele s Frantou Truhlářem, které nám dávalo maximální podporu a skvělé podmínky, dále pak Danovi, za jeho komentování. A velké poděkování patří samozřejmě i všem ostatním lidem, kteří se podíleli na této úžasné sezóně. 

Co se týče mého dalšího působení, mým největším snem je postoupit do Superligy a pak jí i vyhrát. Nyní už vím, že to bude jedině s Markem Mandlerem jako asistentem. Každopádně vzdálenost Karlovy Vary - Mladá Boleslav se mi zdá každou sezónu větší a větší. V minulosti jsem odmítl několik konkrétních nabídek, teď je na stole zatím ta nejzajímavější. Tak uvidíme, co přinesou jednání o prodloužení naší spolupráce, která budou probíhat v nejbližší době. Zájem o mě ze strany Varů je, což mě těší."

 

LUKÁŠ KORBEL

HODNOCENÍ SEZÓNY A-TÝMU S HLAVNÍM TRENÉREM PETREM PÁNKEM

Partneři